Ciekawostki

Najdłuższa plaża na Podkarpaciu. Gdzie ją znajdziemy?

2024-07-14 16:39

Gdzie na Podkarpaciu znajdziemy najdłuższą plażę? Jezioro Tarnobrzeskie to drugi największy - po Solinie - zbiornik wodny na Podkarpaciu. Znajdujące się tu plaże co roku przyciągają tłumy plażowiczów. Warto poznać jego tajemnice! A jest ich kilka. Postanowiliśmy zebrać dla was ciekawostki na temat Jeziora Tarnobrzeskiego. Oto kilka z nich!

Co warto wiedzieć o Jeziorze Tarnobrzeskim?

Jezioro Tarnobrzeskie to jedno z bardziej obleganych i pięknych jezior Podkarpackich. Nic dziwnego, że cieszy się taką popularnością. Znajdują się tu piękne piaszczyste plaże, przejrzysta woda i wiele atrakcji dla wypoczywających - tych lubiących wylegiwanie się w słońcu, jak i tych preferujących aktywność fizyczną.

Warto wiedzieć, że niegdysiejszy Zalew Machowski jest zbiornikiem sztucznym, który powstał po zalaniu wyrobiska kopalnianego przez Wisłę. Jest niewątpliwie jedną z największych - co nie widzi - atrakcji w okolicy Tarnobrzega. Dodatkową zaletą jeziora jest zaplecze jego turystyczne. W jego pobliżu nie brak w hoteli i pensjonatów, restauracji i promenady.

Postanowiliśmy wybrać kilka ciekawostek na temat Jeziora Tarnobrzeskiego. Znajdziecie je w galerii poniżej!

Ciekawostki o Jeziorze Tarnobrzeskim

Zobacz naszą galerię!

Znasz podkarpacką gwarę? Jest wciąż żywa!

Pytanie 1 z 15
Co oznacza słowo: Przycyndolić
Jezioro Słoneczne w Szczecinie poważnie zanieczyszczone
Listen on Spreaker.