REGION: Bardziej ekologicznie na trasie Ocice-Rzeszów. Pierwsze kursy już w niedzielę

i

Autor: Unsplash.com/ Alexander Popov

Na dniach nowy rozkład jazdy PKP 2021/2022. Będzie ekologicznie na trasie Ocice-Rzeszów

2021-12-10 12:11

W najbliższą niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy PKP 2021/2022. Energię elektryczną na trasie zapewnić mają podstacje trakcyjne m.in. w Chmielowie, Nowej Dębie, Cmolasie i Rzeszowie. Dzięki zelektryfikowaniu linii Ocice-Rzeszów, zwiększą się możliwości podróżowania dla pasażerów z Podkarpacia.

Nowy rozkład jazdy 2021/2022 wchodzi w życie już w najbliższą niedzielę, 12 grudnia. Znalazła się w nim ważna dla mieszkańców Podkarpacia zmiana, czyli możliwość podróżowania elektrycznym pociągiem na trasie linii nr 71 Ocice-Rzeszów. Zasilanie na jej przebiegu zapewnić mają podstacje trakcyjne w Chmielowie, Nowej Dębie, Cmolasie, Widełce i Rzeszowie. W zaproponowanym, nowym rozkładzie jazdy dla pasażerów z naszego regionu przewidziano więcej pociągów dalekobieżnych i regionalnych. Te kursować będą m.in. do Stalowej Woli Południe, Warszawy i Szczecina. Dzięki zelektryfikowaniu linii nr 71, te ostatnie, zamiast przez Przeworsk i Nową Sarzynę, jeździć będą trasą krótszą przez Kolbuszową i Tarnobrzeg.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW: Jazda MPK-ami będzie droższa? Jakie zmiany czekają mieszkańców?

Nowy rozkład jazdy PKP 2021/2022. Nowe połączenia

Od stycznia przyszłego roku zaś wśród zaplanowanych połączeń są też tzw. połączenia aglomeracyjne relacji Rzeszów Główny – Kolbuszowa – Rzeszów Główny. Wśród ok. 35 połączeń są też aglomeracyjne relacji Rzeszów Główny – Kolbuszowa – Rzeszów Główny, które zaplanowano od stycznia 2022 r.

Elektryfikacja linii, to dalszy rozwój ekologicznej kolei w województwie i możliwość realizacji coraz lepszej oferty dla podróżnych. W połączeniach dalekobieżnych i regionalnych przewoźnicy będą mogli wykorzystywać nowoczesne, ekologiczne pojazdy elektryczne. Przedsięwzięcie PLK korzystnie wpłynie także na komunikację między Rzeszowem a Portem Lotniczym Rzeszów – Jasionka w ramach Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej - mówi Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP PLK S.A.

Przypomnijmy, w roku 2019 na linii Ocice-Rzeszów, Polskie Linie Kolejowe w Majdanie Królewskim wybudowały mijankę, dzięki czemu zwiększyła się przepustowość trasy, na przystanku zaś powstał nowy peron. Trzy lata wcześniej nowy przystanek wybudowany został w Chmielowie , wydłużony został też peron w Głogowie Małopolskim. Oprócz tego, w roku 2019 - do eksploatacji oddany został też odcinek Węgliniec – Zgorzelec na międzynarodowej linii E 30.

Niezbędnik Wigilijny cz.2

Czy możesz mieć anemię?

Pytanie 1 z 13
Czy w ostatnim czasie zaobserwowałaś u siebie suchość i łamliwość włosów?