Nowa sieć handlowa w Polsce. Na półkach rosyjskie produkty

i

Autor: Pixabay.com

Nowa sieć handlowa w Polsce. Na półkach rosyjskie produkty

2023-03-19 13:34

Nowa sieć handlowa pojawiła się w Polsce. Mix Markt, bo o tych sklepach mowa oferują konkretne produkty. Oferują „duży wybór wschodnioeuropejskiego Ethno-Food”. Część z nich to rosyjskie specjały. - Co gorsza są to produkty wyprodukowane w Rosji – podaje Portal Spożywczy. W Niemczech z tego powodu zdewastowano sklep.

Sieć handlowa Mix Markt prowadzą 350 sklepów w Niemczech i w Europie, gdzie sprzedają wschodnioeuropejską żywność Ethno-Food. Zajmują się sprzedażą produktów międzynarodowych. Wśród oferty Mix Marktu znajdziemy sporo z kuchni wschodnioeuropejskiej. - Dotyczy to w szczególności rosyjskich artykułów spożywczych, polskich specjałów i rumuńskich artykułów spożywczych. Jeżeli już zawsze chcieli Państwo spróbować rosyjskich dań narodowych, osobliwości polskiej kuchni lub siedmiogrodzkich specjałów, zapraszamy Państwa do odwiedzenia jednego z naszych sklepów – czytamy na stronie sieci handlowej. W Niemczech nie wszystkim się to spodobało. 

Zobacz: Strajk pod Browarem Leżajsk. Mieszkańcy walczą o zakład

Mix Markt sprzedaje rosyjskie produkty

- Mix Markt to sieć supermarketów prowadząca sprzedaż wschodnioeuropejskich specjałów, w szczególności rosyjskich artykułów spożywczych – precyzją właściciele sieci handlowej.

Jak podaje Portal Spożywczy „oprócz tego, że kuchnia rosyjska zaliczona została do wschodnioeuropejskiej, warto zwrócić uwagę na fakt, że pierogi ruskie zostały uznane za rosyjski specjał. Dodatkowo pierwsi klienci nie kryli rozczarowania cenami, które zdają się być zbyt wygórowane”.

Rosyjskie produkty nie podobają się w Niemczech

Mix Martk ma dużo sklepów w Niemczech. Sprzedawanie rosyjskich produktów sprawiło, że sieć ma problemy w tym kraju. To ze względu na wojnę w Ukrainie. Jedna z niemieckich placówek została nawet zdewastowana.

Suczka Ania z Ukrainy walczy o życie w Polsce