Miał w samochodzie ponad kilogram narkotyków

i

Autor: Podkarpacka Policja

Mieszkaniec Rzeszowa miał w samochodzie ponad kilogram narkotyków

2022-10-03 15:31

Kryminalni z rzeszowskiej komendy zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków. W samochodzie 63–latka znaleziono ponad kilogram narkotyków. Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymano też znajomego 63–latka. Okazało się też, że był on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego dostali informacje o mężczyźnie, który może mieć przy sobie duże ilości narkotyków. Od razu pojechali na jedno z rzeszowskich osiedli, gdzie na parkingu zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi jaki posiadali.

- To 63–letni mieszkaniec Rzeszowa. Od razu przyznał się do posiadania narkotyków. Policjanci przeszukali też jego auto, i znaleźli w nim 400 woreczków z roślinnym suszem. Wstępne badanie wykazało w suszu obecność mefedronu - informują kryminalni. 

Policjanci sprawdzili także inne miejsce w którym mężczyzna mógł przechowywać narkotyki, na działce na jednym z ogrodów działkowych na terenie Rzeszowa. Tutaj wylegitymowali 46–letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kolejne narkotyki, tym razem było to 16 gramów marihuany.

Jodek potasu dla Dolnoślązaków. Kto i kiedy go dostanie?

Obaj mężczyźni zostali zatrzymali. Usłyszeli zarzuty

46-latek usłyszał zarzut posiadania środków odurzających. Został przewieziony do zakładu karnego. Co więcej, okazało się również, że był on poszukiwany do odbycia kary za drobne kradzieże. W więzieniu spędzi najbliższy rok.

Za to 63-letni mieszkaniec Rzeszowa usłyszał zarzut posiadania dużej ilości narkotyków. Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy został przekazany do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów.