Mężczyzna przewrócił się i stracił przytomność. Pomógł mu policjant z Rzeszowa

i

Autor: KMP Rzeszów

Mężczyzna przewrócił się na oblodzonym chodniku. Pomógł mu policjant z Rzeszowa

2022-12-22 16:00

Zimną krwią i znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy popisał się policjant z rzeszowskiej komendy, który pomógł starszemu mężczyźnie. Odprowadzając do szkoły swoje dziecko, zauważył mężczyznę, który stracił przytomność. Aż do przyjazdu karetki prowadził resuscytację.

Funkcjonariusz przed służbą, odprowadzając do szkoły swoje dziecko, zauważył starszego mężczyzną, który wychodząc ze szkoły, trzymał się za klatkę piersiową. Wyglądało to tak, jakby miał trudności z oddychaniem. Gdy policjant parkował auto, do mężczyzny podeszła jego żona i zapytała się, czy nie potrzebuje on pomocy. – Okazało się, że mężczyzna ma kłopoty z sercem i odczuwa ból w klatce piersiowej. Chwilę później stracił przytomność relacjonują policjanci z rzeszowskiej komendy.

– Policjant bez chwili zawahania wybiegł z samochodu. Wniósł nieprzytomnego seniora do szkolnego holu. Polecił żonie, aby zadzwoniła po pogotowie, a pracownicę szkoły poprosił o przyniesienie przenośnego defibrylatora – dodają.

Mężczyzna przeżył

Sam w tym czasie rozpoczął udzielanie pierwszej pomocy. Udrożnił drogi oddechowe mężczyzny, a ponieważ nie oddychał, a jego tętno było niewyczuwalne, wspólnie z kobietą, która była świadkiem tego zdarzenia, przystąpił do resuscytacji.

– Prowadzili ją do przyjazdu karetki pogotowia. Jeszcze przed jej przyjazdem poszkodowany odzyskał przytomność. Dalsze czynności przejęli ratownicy medyczni. Po wstępnym zaopatrzeniu przewieźli seniora do szpitala – mówią policjanci z Rzeszowa.

Wieczorem funkcjonariusz skontaktował się ze szpitalem. Okazało się, że mężczyzna żyje.

Zgasły światełka na choince w Rynku. Specjalna akcja dla Ukrainy.