Meble

i

Autor: pixabay.com/Canva Masz takie meble w domu? Uważaj! To wylęgarnia robaków

Porady

Masz takie meble w domu? Uważaj! To wylęgarnia robaków

2024-06-14 15:12

Wiele osób decyduje się na zakup mebli z drugiej ręki. Meble vintage stają się coraz bardziej popularne. Należy jednak pamiętać o potencjalnych zagrożeniach, jakie mogą z tego wynikać. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega.

Masz takie meble w domu? Musisz uważać na nieproszonych gości

Czy wy też, podobnie jak spora grupa osób, gustujecie w starych meblach? Niewątpliwie mają one wyjątkowy charakter i sprawiają, że w naszym domu panuje niepowtarzalny klimat. To niepodważalne plusy, które zazwyczaj sprawiają, że decydujemy się na wystrój mieszkania w stylu vintage. W końcu kto z nas nie chce być oryginalny? To łatwy sposób, aby pozwolić sobie na trochę luksusu. Pośród plusów, znajdują się niestety także minusy. Nie powinniśmy o nich zapominać.  Zwraca na nie uwagę Główny Inspektorat Sanitarny.

Meble z drugiej ręki? To tani i ekologiczny sposób, żeby odnowić mieszkanie i znaleźć prawdziwe perełki. Niestety, czasami to też sposób na zaproszenie do domu niechcianych gości. Uważaj na pluskwy, karaluchy i pleśń – czytamy w komunikacie.

Niestety razem ze starymi meblami możemy przynieść do naszych domów nieproszonych gości. Chyba nikt z nas nie chciałby przebywać w pokoju razem z pluskwami czy karaluchami. O czym powinniśmy pamiętać, przed kupnem używanych mebli? Jak zauważa GIS, należy zwracać uwagę na następujące kwestie. Pamiętajmy aby:

  • sprawdzić szczeliny i szwy w tapicerce
  • sprawdzić pęknięcia i łączenia drewnianych elemnetów
  • sprawdzić, czy meble są suche, w wilgotnych może rozwinąć się pleśń.

ZOBACZ: NOC MUZEÓW 2024 W RZESZOWIE

Nie będą nas karmić ROBALAMI! Polacy w STRACHU! Oni jedzą STEKI, nam dają ROBAKI! | Komentery

QUIZ. Sprawdź, ile wiesz o Peweksach i zakupach w czasie PRL-u

Pytanie 1 z 14
Najpopularniejsza marka kosmetyków w Pewekie to