Pola Matuszek

i

Autor: Pola walczy z SMA/Facebook Nowe informacje o chorej Poli.

Informacje

Mała Pola walczy z chorobą. "Kilka informacji dobrych, no i niestety kilka tych gorszych"

2024-06-16 17:47

Pola Matuszek to dobrze nam znana dzielna dziewczynka, która zmaga się z SMA. Dzięki prowadzonemu przez jej rodziców profilowi na Facebooku możemy na bieżąco dowiadywać się, co u niej słychać i jak przebiega proces rehabilitacji. Rodzice Poli przekazali nowe wieści.

Pola Matuszek przechodzi rehabilitację. Co słychać u dziewczynki?

Historią Poli Matuszek żyjemy od dłuższego czasu. Dzielna dziewczynka na co dzień musi zmagać się z SMA. Choroba sprawia, że Pola nie ma łatwego dzieciństwa. Los zdecydowanie jej nie oszczędza. Przypomnijmy, że w grudniu, po 11 miesiącach od zebrania odpowiedniej kwoty na jeden z najdroższych leków świata, Pola mogła w końcu przyjąć preparat. Warty kilka milionów złotych lek musiał czekać na małą dziewczynkę, ponieważ od stycznia, gdy ogłoszono koniec zbiórki do tego momentu przytrafiły się przykre chwile.

Pola nie poddaje się i dzielnie przechodzi proces rehabilitacji. Jej rodzice na profilu na Facebooku przekazują ważne informacje o dziewczynce. Teraz dostaliśmy kolejną porcję wiadomości. Co słychać u Poli Matuszek?

Hej teamPoli, pisze aby nadrobić troszkę co u mnie, już drugi tydzień przebywam w Warszawie. Odbyłam planowane badania w Centrum Zrowia Dziecka. Rodzice usłyszeli kilka informacji dobrych, no i niestety kilka tych gorszych, ale nie poddajemy się i szukamy jak najlepszych rozwiązań dla mnie, więc czekają mnie jeszcze kolejne badania – czytamy.

Walka z chorobą wciąż trwa

Pola po wizycie w Centrum Zdrowia Dziecka została na cały tydzień na turnusie terapią vitalstim. Teraz z kolej rozpoczęła turnus rehabilitacyjny w Centrum Rehabilitacji Funkcjonalnej Orthos.

Dopiero zapoznaję się z nowymi ciociami, ale staram się dać z siebie wszystko. Rodzice zabrali mnie też na wycieczkę do zoo. Rehabilitacja i badania to rzecz najważniejsza, ale musimy też zbierać wspomnienia. Życzę Wam udanego tygodnia. - czytamy na profilu.

-Taka wojowniczka nigdy się nie podda! Kibicujemy Ci wszyscy na grupie z całego serca. Przesyłam dużo dużo uścisków i siły – przesyłają wsparcie komentujący.

ZOBACZ: TE IMIONA PRZYCIĄGAJĄ PIENIĄDZE

Zrzutka na dzieci z Kargowej po tragicznym wypadku