Majówka 2021

i

Autor: Unsplash - Erik Odiin

Majówka 2021. Przedłużone obostrzenia uniemożliwią dłuższy wyjazd na weekend majowy?

2021-04-16 14:22

Minister Zdrowia nie pozostawił złudzeń tym, którzy planowali majówkowy wyjazd. W czwartek ogłosił, że obostrzenia są przedłużone o kolejny tydzień, a niektóre z nich nawet od dwa tygodnie. Wszystko po to, aby zatrzymać Polaków w domach na majówkę. Jak będzie wyglądała tegoroczna majówka? Jakie obostrzenia obowiązują a jakie zostały zniesione?

Majówka to jeden z najbardziej wyczekiwanych okresów w ciągu roku przez Polaków. Wielu z nas liczyło na to, że do zbliżającego się wielkimi krokami weekendu majowego sytuacja epidemiologiczna poprawi się, a to umożliwi dalszy i dłuższy wyjazd. Do tegorocznej majówki zostały jeszcze dwa tygodnie. Mimo że minister zdrowia podczas ostatniej konferencji prasowej ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostają przedłużone tylko o tydzień, to nie pozostawił jednak złudzeń co do majówkowych wyjazdów. Jakie obostrzenia czekają nas na początku maja? Wprowadzone zakazy przekreślą plany wielu Polaków!

Rafał Brzozowski zaśpiewa tę piosenkę na Eurowizji

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZEZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Spis treści

 1. Hotele zamknięte, wzmożone patrole
 2. Obostrzenia w Polsce. Jakie obowiązują?
 3. Branża hotelarska zawiedziona

Hotele zamknięte, wzmożone patrole

Obecne obostrzenia w Polsce zostały przedłużone o tydzień do kolejnej niedzieli (25 kwietnia). Jednak jak już wiadomo część z nich potrwa nieco dłużej:

- Przedłużamy o dwa tygodnie restrykcje dotyczące hotelów. Do 3 maja nie będzie możliwości prowadzenia hoteli i obiektów noclegowych – powiedział w czwartek minister. Tłumaczył to tym, aby Polacy nie mieli dylematów wobec tego, jak spędzać majówką.

Dodatkowo, minister dodał, że „jeżeli chodzi o kwestię kontroli to majówka będzie okresem wytężonych kontroli”.

Obostrzenia w Polsce. Jakie obowiązują?

Trwające od marca obostrzenia, będą obowiązywały nas do 25 kwietnia. Zapewne w przyszłym tygodniu dowiemy się o ich zniesieniu, albo kolejnym przedłużeniu. Aktualne obostrzenia w Polsce:

 • Sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. są zamknięte. Z wyjątkiem hurtowni i składów budowlanych, które są otwarte
 • W kościołach i centrach handlowych o pow. 100 m kw. obowiązuje limit 1 osoby na 20 m kw.
 • Zamknięte są salony fryzjerskie i kosmetyczne
 • Zamknięte są sauny, solaria i kasyna
 • Zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych
 • Zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki
 • Zamknięte są sklepy w centrach handlowych z wyjątkiem: aptek, spożywczych, drogerii, księgarni i sklepów zoologicznych oraz salonów prasowych
 • Zamknięte są siłownie i kluby fitness
 • Wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

Od poniedziałku 19 kwietnia otwarte zostaną przedszkola i żłobki. Możliwe będzie również uprawianie sportu na świeżym powietrzu dla grup do 25 osób.

Branża hotelarska zawiedziona

"Bardzo liczyliśmy na to, że rząd wysłucha naszych argumentów i jednak na majówkę poluzuje obostrzenia dotyczące hoteli. Hotelarze są rozgoryczeni, ponieważ rząd zafundował im już drugi długi majowy weekend bez gości" - powiedział PAP sekretarz generalny IGHP Marcin Mączyński

Dodatkowo dodał, że cała branża hotelarska liczy na otwarcie hoteli w reżimie sanitarnym łącznie z gastronomią i spotkaniami od 4 maja

Sonda
Koronawirus. Czy wierzysz w powrót do normalności od jesieni 2021 roku?