Los jednej z osób, które kupiły zabójczą galaretę nie jest znany. Nie zgłosiła się szósta osoba

i

Autor: Google Street View/Silar - Praca własna, CC BY-SA 3.0

Wydarzenia

Los jednej z osób, które kupiły zabójczą galaretę nie jest znany. Nie zgłosiła się szósta osoba

2024-02-21 17:41

Podczas wyjaśniania tragedii, do której doszło w weekend na Podkarpaciu ustalono, że małżeństwo sprzedało sześć sztuk zabójczej galarety. To po jej spożyciu dwie kobiety trafił do szpitala i niestety zmarł jeden mężczyzna. Co więcej, dwie osoby, które kupiły produkt zgłosiły się do służb.

Tragedia na Podkarpaciu. Zmarł po zjedzeniu galarety

56-letni obywatel Ukrainy zmarł w sobotę 18 lutego w szpitali w Nowej Dębie. Trafił tam po zjedzeniu galarety zakupionej na targu. Jak okazało się później, do szpitala trafiły dwie kobiety w wieku 67 lat i 72 lata. Niedługo potem policja zatrzymała małżeństwo, które sprzedawało własne wyroby mięsne. W poniedziałek kobiecie i mężczyźnie, którzy odpowiadają za sprzedaż własnych wyrobów przedstawiono zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W trakcie wyjaśniania okoliczności tej tragedii ustalono, że sprzedano sześć sztuk zabójczej galarety.

ZOBACZ: Protest rolników w Medyce 20.02.2024

Los jeden osoby, która kupiła galaretę nie jest znany?

W poniedziałek prokurator Andrzej Dubiel, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu przekazał w rozmowie z „WP.pl”, że los jeden z osób, które zakupiły galaretę nie jest znany.

Jedna ofiara i dwie osoby w szpitalu. Ponadto jedna z osób zgłosiła się i przyniosła galaretę, której jeszcze nie spożyła - mówił rzecznik. - Galaret było sprzedanych jednak sześć, więc na ten moment nie jest znany los jednej z osób, która dokonała zakupu- dodał.

Tego samego wieczoru, w poniedziałek okazało się, że do służb zgłosiła się kolejna osoba. Nie sprecyzowano jednak, czy jedna z tych osób zakupiły więcej niż jedną sztukę zabójczej galarety. Prok. Andrzej Dubiel przekazał nam we wtorek 20 lutego, że kupca szóstego produktu nie został nadal ustalony.

20.II.2024 Protest rolników w Medyce