Ktoś podpalił domki dla psów. „Nienawiść do zwierząt przybrała piekielne oblicze”

i

Autor: Fundacja ADA/Facebook

Wydarzenia

Ktoś podpalił domki dla psów Fundacji ADA. „Nienawiść do zwierząt przybrała piekielne oblicze”

2024-06-19 11:43

Fundacja ADA opublikowała w mediach społecznościowych zdjęcia zdewastowanych domków dla psów, które przygotowała dla swoich podopiecznych. Ludzie, którzy na co dzień zajmują się ratowaniem zdrowia zwierząt i pomocą im w powrocie do pełni sprawności spotkali się z atakiem. Doszło nawet do podpalenia jednego z domków.

Ktoś podpalił domki dla psów

Dodajcie, siły błagam. Nienawiść do Zwierząt przybrała kolejne piekielne oblicze [...] Domki w Żurawicy zostały podpalone i zdewastowane – rozpoczęli swój wpis pracownicy Fundacji ADA na Podkarpaciu. To po tym, jak na terenie ich fundacji doszło do zniszczenia mienia. Wolnostojące domki, które były schronieniem dla psów zostały zdewastowane, a jeden z nich podpalony.

Cudem nikomu nic się nie stało, ponieważ obecnie wszystkie psy są na Psiej Wiosce. Jednak było o krok od tragedii. Zająć ogniem mógł się obszar kilkuhektarowy. Szczęście w nieszczęściu nie udało się, tym aspołecznym zwyrodnialcom to, co zamierzali. Niestety z przykrością stwierdzamy, że straty są ogromne – napisano.

„Nienawiść do zwierząt przybrała piekielne oblicze”

W dalszej części pracownicy opisują szkody, jakie pozostały po ataku na ich własność.

Brama została zdewastowana wbite szyby drzwi domków porozbijane niczym kijem. Jeden z domków zajął, się cały ogniem płomień doszedł do drzewa i gdyby nie cud zająłby kolejne domki. Jesteśmy wstrząśnięci – opisują.

Wystosowano również apel do osób, które śledzą losy Fundacji Ada.

Zwracamy się o pomoc do Was, jeżeli dysponujecie Nazwiskami adresami screenami wiadomościami wpisami osób, które atakowały istnienie Psiej Wioski i Fundacji ADA oraz Doktora Radka prosimy o przesłanie nam na priv lub wklejenie w komentarz takich zapisów. Pomoże to organom ścigania w doprowadzeniu do ukarania przestępców – apelują pracownicy fundacji.

Opublikowano także prośbę o wsparcie i link do trwającej zbiórki pieniędzy dla Fundacji ADA.

Pierwsze upalne dni na Podkarpaciu
Listen on Spreaker.