Zestawienia

Które auta złodzieje kradną najczęściej? Obawiać muszą się w szczególności właściciele jednej marki

2024-04-02 9:26

O tym, że złodzieje samochodów mają się dobrze, wie chyba każdy z nas. Wprawdzie liczba kradzieży w 2023 roku spadła o ponad osiem procent w porównaniu do 2022 roku, jednak nie wszyscy kierowcy mogą spać spokojnie. Które auta są najczęściej wybierane przez złodziei?

Spis treści

  1. Najczęściej kradzione auta w Polsce w 2023 roku
  2. Jakie auta złodzieje kradną najczęściej?

Najczęściej kradzione auta w Polsce w 2023 roku

Dane przedstawione przez Instytut Badania Rynku Motoryzacyjnego SAMAR prezentują się bardzo interesująco. W 2023 roku w związku z kradzieżami wyrejestrowano w Polsce 5646 samochodów osobowych i dostawczych o masie do sześciu ton. Dużo? Można chyba powiedzieć, że nie, bo to liczba o 8,3 procent mniejsza niż w roku poprzednim. Spadek jest zatem zauważalny. Jeśli zwrócimy uwagę na fakt, że minione lata wiązały się z średnio 6-7 tysiącami kradzieży, można mówić o znaczącej poprawie w tej kwestii.

Nie powinno to jednak uśpić czujności kierowców, zwłaszcza właścicieli tych nowszych aut. Do największej liczby kradzieży dochodzi w Warszawie, a to właśnie tam zarejestrowano najwięcej nowych aut. Zestawienie dotyczące wyrejestrowań spowodowanych kradzieżami może zaniepokoić szczególnie właścicieli aut jednej marki. Mowa o Toyocie. To te japońskie auta szczególnie przypadły do gustu złodziejom. W ubiegłym roku wyrejestrowano aż 869 modeli tej marki.

Jakie auta złodzieje kradną najczęściej?

Złodzieje kradną Toyoty, ale nie tylko. Kierowcy, którzy w swoich garażach mają auta innych marek, też muszą bacznie obserwować swoje pojazdy. Zestawienie mówiące o dziesięciu najczęściej kradzionych samochodach w 2023 roku wygląda bardzo ciekawie. Czy wasze auto się tam znajduje? Sprawdźcie. Zapraszamy do naszej galerii. Z niej dowiecie się, które auta były najczęściej kradzione w minionym roku.

Złodzieje samochodów zatrzymani na Śląsku