Ksiądz z Tarnobrzega molestował dzieci? Jest ważny komunikat Kurii w Rzeszowie

2020-11-19 8:05 Sylwia Indycka-Rosół
Ksiądz molestował dzieci?
Autor: Pixabay

Kuria Diecezjalna w Rzeszowie przyjęła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza z parafii w Tarnobrzegu. Teraz pisze, jakie kroki zostały podjęte i apeluje do ofiar, by się zgłaszały. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Ksiądz z Tarnobrzega popełnił przestępstwo?

"Kuria Diecezjalna w Rzeszowie potwierdza, że 14 listopada 2020 r. otrzymała zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa przez księdza diecezji rzeszowskiej pracującego w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Tarnobrzegu" - pisze Diecezja Rzeszowska na swojej stronie internetowej.

Wszystko to po relacji mężczyzny, który pod wpływem reportażu "Don Stanislao. Druga twarz kardynała Dziwisza" zdecydował się opisać na Facebooku swoje doświadczenia z lekcji religii sprzed ponad 30 lat. Jak twierdzi, ksiądz miał wówczas dotykać dziewczynki w klasie.

Podejrzenie popełnienia przestępstwa przez księdza: Co robi Kuria?

Władze kościelne przeprowadziły rozmowę na temat oskarżeń sprzed lat z księdzem. Ten wszystkiemu zaprzeczył, dlatego nie został odsunięty od obowiązków, ale dalsze postępowanie w tej sprawie trwa:

"Będące w posiadaniu Kurii materiały i zebrane informacje wraz z przyjętym zgłoszeniem zostały przekazane do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu w celu przeprowadzenia dochodzenia przez kompetentne organy władzy państwowej" - wyjaśnia ks. Piotr Steczkowski, kanclerz Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Kuria prosi o zgłaszanie się ofiar księdza z Tarnobrzega

Diecezja Rzeszowska apeluje do osób, które zostały poszkodowane przez księdza lub były świadkami popełnienia przestępstwa o zgłaszanie się do Kurii:

"Prosimy osoby poszkodowane oraz osoby posiadające wiarygodne informacje na temat zgłoszonej sprawy o zawiadomienie delegata ds. wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez osoby duchowne (ks. Piotr Steczkowski, tel. 17 852 44 17; kom. 603 844 210; email: kanclerz@diecezja.rzeszow.pl)".

Posłuchaj o badaniu poziomu hormonów we krwi. Co warto wiedzieć? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Strajk kobiet blokuje sejm