KROSNO: Zaczipuj psa. Miejska akcja znakowania czworonogów trwa do najbliższego piątku

i

Autor: Unsplash.com/ Sandra Seitamaa

KROSNO: Zaczipuj psa. Akcja znakowania czworonogów trwa do piątku

2021-12-06 14:58

W Krośnie możesz za darmo zaczipować swojego psa i dzięki temu zadbać o jego bezpieczeństwo. Zorganizowana przez miasto akcja potrwać ma do najbliższego piątku, 10 grudnia lub do wyczerpania zapasu czipów. Psy oznakować można w lecznicy w Potoku oraz dwóch na terenie Krosna.

Pies to nie tylko najlepszy przyjaciel człowieka, to także żyjące stworzenie, o które trzeba zadbać. Nie tylko pod kątem karmienia, wyprowadzania czy szczepień, ale także jego bezpieczeństwa. To zapewnić może m.in. mikroczip, który pomoże, jeśli pies się zagubi.  By pomóc, także w tym roku, krośnieński magistrat prowadzi dla mieszkańców akcję darmowego znakowania psów.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: Dziś wieczorem i w nocy niebezpieczne warunki! IMGW ostrzega

Po co zaczipować swojego psa?

- Akcja ma na celu oznakowanie wszystkich psów żyjących na terenie miasta. Po oznakowaniu dane psa zostają wprowadzone do ogólnopolskiej bazy oraz umieszczane są w bazie europejskiej. Taki sposób znakowania umożliwia Straży Miejskiej, ośrodkom opieki nad zwierzętami lub lecznicy odszukanie psa w przypadku jego zaginięcia również poza granicami kraju. Wprowadzany system nie nakłada na właścicieli psów żadnych dodatkowych obowiązków, poza tymi które obowiązywały do tej pory - informują krośnieńscy urzędnicy.

By zaczipować psa wystarczy pójść z nim i jego książeczką zdrowia do jednej w wyznaczonych lecznic. W akcji udział bierze placówka z Potoka oraz dwie na terenie Krosna.

Chcą wesprzeć edukację dzieci w Ugandzie

Przeboje kinowe PRL

Pytanie 1 z 10
Ojcem dziecka z „Dziecka Rosemary” był: