Reporterki rzeszowskiej Eski odwiedziły domek Świętego Mikołaja!

i

Autor: mmh

Reporterki Eski odwiedziły Świętego Mikołaja! Sprawdziły czy dzieci były grzeczne

2021-12-06 14:52

Dzisiaj ma swoje święto! Mowa oczywiście o świętym Mikołaju, który według tradycji właśnie 6 grudnia obdarza prezentami tych, którzy byli grzeczni przez cały rok. Ci, którzy nie byli, liczyć mogą tylko na rózgę. Swoje sanie zaprzężone w renifery brodaty przybysz zaparkował w tym roku na rzeszowskim Rynku. Nasze reporterki odwiedziły jego domek i sprawdziły, czy mali mieszkańcy Rzeszowa i regionu byli w tym roku grzeczni, a także co Mikołaj sądzi o naszym mieście.

Ekipa rzeszowskiej Eski odwiedziła dziś (6.12.) domek Świętego Mikołaja. Tuż przed naszym przyjściem zasiadł w czerwonym fotelu i razem ze Śnieżynką wyczekiwali przyjścia dzieci. Zdążyliśmy dopytać ich, czy w tym roku mali mieszkańcy Rzeszowa zasłużyli na prezenty. Okazało się, że dzieci były bardzo grzeczne. - Wszystkie dzieci były bardzo grzeczne, tak więc prezenty do końca dnia zostaną rozdane - mówi Święty Mikołaj. Ten już wcześniej dokładnie przeczytał listy z życzeniami i wraz ze świątecznymi pomocnikami przygotował pełny wór prezentów.

- Zachęcamy wszystkie dzieci, żeby odwiedziły Świętego Mikołaja na rzeszowskim Rynku. Każdy może zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, a ci bardziej odważni mogą Mikołajowi wyszeptać do ucha swoje najskrytsze marzenia - mówi Śnieżynka i pomocnik Świętego Mikołaja.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpackie: Dziś wieczorem i w nocy niebezpieczne warunki! IMGW ostrzega

Święty Mikołaj na rzeszowskim Rynku do 23 grudnia

Brodaty gość w czerwonym kubraku na pewien czas zamienił mroźną Laponię na Rzeszów. Sprawdziliśmy co sądzi o stolicy Podkarpacia? - W Rzeszowie jest magicznie. W powietrzu czuć magię nadchodzących świąt. Dzieci są tutaj bardzo grzeczne, a miasto jest naprawdę piękne. I nie jest tak mroźnie jak w mojej ojczystej Laponii - dodaje Mikołaj.

Jeśli nie spotkaliście na swojej drodze Świętego Mikołaja, to możecie odwiedzić go w jego chatce na rzeszowskim Rynku. Będzie tam na was czekał do godziny 20.00. I nie będzie to jedyna szansa, bo brodaty gość będzie w Rzeszowie do 23 grudnia.

Reporterki rzeszowskiej Eski odwiedziły Świętego Mikołaja!