Mundurowi z Krosna podczas spotkania z uchodźcami z Energodaru zwracali uwagę na różne aspekty bezpieczeństwa. Uczulali obywateli Ukrainy na miejsca, bądź sytuacje, w których mogą być narażeni na niebezpieczeństwo podczas pobytu w Polsce. - Policjanci informowali uczestników spotkania o ich prawach i obowiązkach, wynikających z aktualnie obowiązujących przepisów oraz ogólnie przyjętych norm funkcjonowania społecznego – tłumaczy Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie.
CZYTAJ TAKŻE: Wyprzedzał na skrzyżowaniu i przekroczył dozwoloną prędkość. Nie miał też prawa jazdy
Przeciw mowie nienawiści
Policjanci z Krosna dużą wagę przywiązali do wytłumaczenia dlaczego może dojść do sytuacji, w których uchodźcy z Ukrainy mogą spotkać się z dyskryminacją. Uczulali również, że może dojść do przestępstw motywowanych uprzedzeniami na tle narodowościowym, bądź wyznaniowym. Spotkanie przeprowadzono w ramach kampanii „Bez podziału”.
- Założenia tego projektu wpisują się w działania „Otwarci i odpowiedzialni”, których celem jest przeciwdziałanie zagrożeniu handlu ludźmi, mowie nienawiści oraz innym przestępstwom motywowanym uprzedzeniami na tle narodowościowym lub wyznaniowym – dodaje Klee-Bylica.