Wraz ze wzrostem stóp procentowych błyskawicznie topnieje zdolność kredytowa Polaków

i

Autor: SUPER EXPRESS Wraz ze wzrostem stóp procentowych błyskawicznie topnieje zdolność kredytowa Polaków

KROSNO. Na fałszywe spółki wyłudził 10 tysięcy złotych z Funduszu Pracy

2022-01-05 14:06

10 tysięcy złotych – tyle pieniędzy udało się wyłudzić 30-latkowi z Funduszu Pracy na fikcyjne spółki. Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat więzienia. Na trop nieuczciwego przedsiębiorcy trafili krośnieńscy mundurowi. Ci odkryli, że 30-latek wprowadzał urzędników błąd co, do reprezentowanych przez niego spółek z branży reklamowej.

Mundurowi z krośnieńskiej komendy pracowali nad sprawą wyłudzeń niskoprocentowych kredytów przyznawanych lokalnym przedsiębiorcom ze środków Funduszu Pracy. Od razu zwrócili uwagę na działalność kilku spółek z branży reklamowej, które reprezentowane były przez 30-letniego mężczyznę.

- Pracujący nad sprawą policjanci ustalili, że mężczyzna może być odpowiedzialny za serię wyłudzeń pożyczek przyznawanych mikroprzedsiębiorcom na pokrycie kosztów prowadzenia przez nich działalności gospodarczej. Funkcjonariusze odkryli, że nieuczciwy przedsiębiorca wprowadzał w błąd urzędników, co do aktualnego statusu reprezentowanych przez siebie spółek, ich adresów oraz numerów identyfikacji podatkowej - informują krośnieńscy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Zabrakło wam Internetu? W Jaśle skorzystacie z niego zupełnie za darmo

Wyłudził 10 tys. złotych

Nieuczciwemu 30-latkowi udało się w ten sposób wyłudzić 10 tys. złotych, chociaż starał się o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

- Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa. Podejrzany był już wcześniej karany za podobne przestępstwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności - wyjaśniają policjanci z Krosna.

"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie