RZESZÓW: Ruszyły prace na skrzyżowaniu al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

i

Autor: Materiały prasowe/ G. Bukała UM Rzeszów

RZESZÓW: Ruszyła przebudowa skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego

2022-01-05 14:44

Prace poza przebudowaniem skrzyżowania al. Wyzwolenia z al. Okulickiego, obejmą też lifting skrzyżowania alei Wyzwolenia z ul. Osmeckiego. Kierowcy wielokrotnie zwracali uwagę, że skręt w lewo jest tam trudny. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników, przebudowa zakończy się w październiku.

Przebudowa skrzyżowania alei Wyzwolenia z aleją Okulickiego kosztować ma miasto ponad 8 mln zł. Część tej kwoty pokryć ma jednak pozyskane dofinansowanie unijne. Sam lifting skrzyżowania zaś pomóc ma przede wszystkim w uprawieniu przejazdu kierowcom tej części miasta. - Prace obejmą przebudowę wlotów skrzyżowania, budowę nowych pasów do skrętu, przebudowę ścieżki rowerowej i chodnika. Ponadto przebudowana zostanie także zatoka autobusowa, wykonane będą przejazdy dla rowerów i przejścia dla pieszych a układ sygnalizatorów zostanie dostosowany do nowej geometrii skrzyżowania - mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacka Kolej Aglomeracyjna: Z Kolbuszowej do Rzeszowa w pół godziny!

Pierwsze prace już się rozpoczęły

Przebudowa układu drogowego poza poprawą układu komunikacyjnego na skrzyżowaniu Wyzwolenia z Okulickiego ma przyczynić się także do poprawy warunków jazdy między ulicą Osmeckiego a al. Wyzwolenia. Wielu z nich zwracało uwagę, że problematyczny bywa tam przede wszystkim skręt w lewo. Stąd też zaplanowana w ramach prac m.in. przebudowa sygnalizacji świetlnej w tamtym rejonie. Ta po zakończeniu robót obejmie swoim zasięgiem także skrzyżowanie Wyzwolenia z Osmeckiego.

Pierwsze prace już się rozpoczęły, a w związku z tym zamknięty został chodnik pomiędzy zjazdem do kościoła a skrzyżowaniem z al. Okulickiego- ruch pieszy odbywa się po drugiej stronie jezdni.

- Równolegle prowadzone są roboty związane z wydłużeniem przepustu nad potokiem Przyrwa. Ruch pieszych będzie odbywał się po tymczasowym chodniku wzdłuż krawędzi jezdni, wykonanym przez wykonawcę robót. Na obecnym etapie prac nie będzie utrudnień w ruchu samochodowym - dodaje Gernand.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników, przebudowa skrzyżowania alei Wyzwolenia i Okulickiego zakończy się w październiku.

Poradnik Zdrowie mgła mózgowa

QUIZ. Sprawdź się na początku nowego roku. Łatwo nie będzie. 10/15 to sukces!

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś prostego. Czy koniki morskie to ryby?