Koronawirus w Rzeszowie a na Bulwarach tłumy! Skrajna nieodpowiedzialność?

2020-03-20 11:21 Sylwia Indycka-Rosół

Pierwsze cieplejsze promienie słońca zachęciły wczoraj rzeszowian do spacerów. Czy w dobie pandemii powinno się wychodzić z domów? Czy taki spacer jest bezpieczny?

Mieszkańcy Rzeszowa nie zdają sobie sprawy z zagrożenia?

Koronawirus w naszym kraju rozprzestrzenia się lotem błyskawicy. Codziennie rośnie liczna zakażonych, w tym tych z koronawirusem na Podkarpaciu. Groźny wirus był odnotowany w Leżajsku, Mielcu, Dębicy, powiecie niżańskim, a wczoraj także w powiecie rzeszowskim. Rząd zdecydował się na zamknięcie szkół i co rusz apeluje, by w tym trudnym czasie unikać wychodzenia z domów.

Wydaje się jednak, że w momencie, gdy na przykład we Włoszech brakuje szpitalnych łóżek i respiratorów, są rzeszowianie, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie może na nas spaść, jeśli nie będą odpowiedzialni.

Wczoraj tłumy rzeszowian postanowiły udać się na spacery. Szczególnie tłoczno było na przykład na Bulwarach. Fotografie otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Uwaga! Taki spacer NIE JEST bezpieczny! Dlaczego? W tłumie nie jesteśmy w stanie zachować należytej odległości. Poza tym były osoby, które siadały na ławkach, na których mógł przecież znajdować się groźny wirus.

Koronawirus a spacery

Owszem, w czasie pandemii spacery nie są wykluczone. Jeśli nie jesteśmy objęci kwarantanną, możemy złapać nieco świeżego powietrza, ale tylko w miejscach odosobnionych, na przykład w lasach. Spacer na Bulwarach, czy wokół bloku nie jest dobrym pomysłem, a wręcz skrajną nieodpowiedzialnością. Narażamy w ten sposób siebie i innych.

Wczoraj na przykład jedna z naszych redaktorek spacerowała po wzgórzach osiedla Matysówka:

- Widać było osoby parkujące samochodami z rodzinami i psami w rejonie tutejszego cmentarza. Każdy rozchodził się w innnym kierunku. Pełno tu lasów i ścieżek polnych. Ludzie mijali się w bezpiecznych odległościach - relacjonuje.

Postawmy zatem na wypoczynek, zorganizujmy rozrywkę naszym znudzonym dziaciakom, ale róbmy to z głową!

Posłuchaj dlaczego mycie włosów to także profilaktyka koronawirusa. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Imprezy odwołane z powodu pandemii

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.