Koronawirus: Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzje. Wrócą obostrzenia?

2020-08-03 10:57 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus: Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego podjął decyzje. Wrócą obostrzenia?
Autor: Pixabay

31 lipca dbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Dyskutowano o sytuacji epidemiologicznej w kraju. Czy wrócą obostrzenia? Czy wróci kwarantanna dla wracających z zagranicy?

Zespół Zarządzania Kryzysowego: Czy wrócą obostrzenia?

Liczba zachorowań na koronawirusa w Polsce wciąż rośnie. Epidemiolodzy czekają przy tym na drugą falę pandemii. W związku z tym 31 lipca odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Spotkanie miało formę wideokonferencji. Dyskutowano o przyszłych działaniach zapobiegających rozprzestrzenianiu się COVID-19. Czy wrócą obostrzenia?

Na ten moment nie podjęto żadnych decyzji w sprawie powrotu obostrzeń. Rząd rozważa jednak możliwość wprowadzania ich w tych powiatach, gdzie liczba chorych będzie największa:

- Zespół przedyskutował ewentualne decyzje w przyszłości, jeśli chodzi o obostrzenia, które mogłyby obejmować poszczególne powiaty - te konkretne, które mają największe problemy, jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Tak, aby dostosować ewentualne decyzje rządowego zespołu do faktycznej sytuacji na terenie poszczególnych powiatów czy gmin - powiedział Piotr Muller, rzecznik rządu.

Czy wróci kwarantanna dla wracających z zagranicy?

Na ten moment nie ma zmian w sprawie osób waracających z zagranicy. Niewykluczone jednak, że wróci kwarantanna dla osób wracających z krajów, w któych liczba chorych jest największa:

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych publikuje listę państw, które są obciążone największym ryzykiem, jeżeli chodzi o możliwość zakażenia. W tej chwili jeszcze nie obowiązują żadne restrykcje pod kątem kwarantanny dla osób powracających z tych krajów. Z tym zastrzeżeniem, że przewidujemy, że taka możliwość może pojawić się, jeżeli okaże się, że w tych krajach faktycznie sytuacja się pogorszyła - wyjaśnił rzecznik rządu.

"Żarty się skończyły. Mamy drugą falę koronawirusa". Mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego:
Niezwykła kawiarnia w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.