Koronawirus jesienią: WHO ostrzega kraje z półkuli północnej. Co niepokoi ekspertów?

2020-09-21 8:05 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus jesienią: WHO ostrzega kraje z półkuli północnej. Co niepokoi ekspertów?
Autor: Pixabay

Choć sezon grypowy jeszcze nie ruszył, WHO już zaczyna dostrzegać niepokojące trendy w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Epidemiolodzy ostrzegają mieszkańców północnej półkuli i zalecają szczepienia.

Koronawirus a grypa: WHO ostrzega

Zaczynamy dostrzegać niepokojące trendy w niektórych krajach - powiedziała cytowana przez PAP epidemiolog WHO Maria Van Kerkhove w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa jesienią.

Ekspertka podkreśliła, że choć jeszcze nie mamy do czynienia z sezonem grypowym, już znacznie wzrosła liczba hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii w Hiszpanii, Francji, Czarnogórze, Ukrainie i w niektórych stanach USA. Zdaniem epidemiolog, aktualne dane o rozprzestrzenianiu się pandemii COVID-19 są niepokojące. Widać wzrost liczby osób zakażonych wśród osób w przedziale wiekowym 15-49 lat.

Druga fala koronawirusa: Szczepienia na grypę

Epidemiolog WHO podkreśla, że w sezonie jesiennym, zwłaszcza w czasie pandemii koronawirusa, istotne są szczepienia przeciwko grypie. Warto się na nie zdecydować.

Koronawirus jesienią: Strategia w Polsce

Dodajmy, że w Polsce jesienią wprowadzono nową strategię walki z koronawirusem. Lekarz podstawowej opieki zdrowotnej może zlecić wykonanie testu przez teleporadę. Zmienia się też system hospitalizacji. Zniknęły szpitale jednoimienne na rzecz lecznictwa szpitalnego na trzech poziomach. To tzw. sieć szpitali, 87 oddziałów zakaźnych i obserwacyjno-zakaźnych oraz szpitale wielospecjalistyczne. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Zmiany w walce z pandemią jesienią: Testy na koronawirusa przez teleporadę

ESKA XD #001

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.