Koronawirus a szkoły: MEN i GIS aktualizują wytyczne. Co teraz z maseczkami?

2020-09-18 8:03 Sylwia Indycka-Rosół
Koronawirus a szkoły: MEN i GIS aktualizują wytyczne. Co teraz z maseczkami?
Autor: Unsplash/taylor_wiclox

Ministerstwo Edukacji poinformowało o dwóch istotnych zmianach w wytycznych dla szkół w czasach pandemii koronawirusa. Jeden z zapisów dotyczy między innymi maseczek ochronnych. Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Koronawirus a szkoły: Maseczki jednak obowiązkowe?

MEN przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia i GIS postanowiło zaktualizować wytyczne sanitarne dotyczące szkół w czasach pandemii koronawirusa. Dodano dwa ważne zapisy.

Pierwsza z aktualizacji to nowy zapis konieczny względu na szczególną ochronę uczniów z chorobami przewlekłymi:

Dyrektor szkoły wprowadzi dodatkowe środki ostrożności dotyczące funkcjonowania w szkole dzieci z chorobami przewlekłymi, w porozumieniu z ich rodzicami/opiekunami prawnymi, np.

  • obowiązek zachowania dystansu podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy,w przypadku braku możliwości zachowania dystansu w miejscach wspólnie użytkowanych, tj. podczas zajęć lekcyjnych, w świetlicy, na korytarzach, w szatni – obowiązek osłony ust i nosa.

Nowe zalecenia dla szkół w żółtej i czerwonej strefie

Pojawiła się też aktualizacja zaleceń dla dyrektorów szkół w strefach żółtych i czerwonych. Dodano zapis określający sposób prowadzenia zajęć dla dzieci z orzeczeniem:

"W przypadku uczniów z orzeczeniem o potrzebie nauczania indywidualnego - nauczyciel prowadzący nauczanie indywidualne, może prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość".

Wszystkie wytyczne dotyczące szkół można znaleźć TUTAJ.

Szkoły w czasach koronawirusa

Jednocześnie MEN poinformowało, że 99,45 procent szkół i przedszkoli pracuje w Polsce w trybie stacjonarnym (stan na 17 września) - 64 placówki pracują w trybie zdalnym, a 204 w mieszanym.

Posłuchaj, jakie wartości odżywcze i właściwości prozdrowotne ma sola. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wypadek motocyklisty w Olsztynie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.