Konrad Fijołek prezydentem Rzeszowa. Dziś został zaprzysiężony! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-21 15:54

Konrad Fijołek już oficjalnie został prezydentem Rzeszowa. Dzisiaj w Urzędzie Miasta odbyła się nadzwyczajna sesja podczas, której Konrad Fijołek został zaprzysiężony. Po uroczystościach, tak jak zapowiadał, nie zasiadł w fotelu, o który walczył przez długie cztery miesiące, a wyszedł przed ratusz do mieszkańców.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta Rzeszowa odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta podczas, której Konrad Fijołek został zaprzysiężony na prezydenta. Po czterech miesiącach długiej i żmudnej kampanii wyborczej kandydat opozycji nie rozsiadł się w fotelu, a wyszedł do mieszkańców – tak jak zapowiadał wcześniej. W trakcie uroczystości Konrad Fijołek złożył ślubowanie. - Obejmując urząd prezydenta miasta Rzeszowa uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta – brzmiały słowa ślubowania.

CZYTAJ TAKŻE: MIELEC: Podczas meczu Polska-Szwecja w Strefie Kibica będzie można się zaszczepić!

Przemówienie pod Urzędem Miasta

- Dziękuję moi drodzy, historyczny moment tego miasta jest dzięki wam! Chciałbym zaprosić was do współpracy. Chciałbym, aby ta prezydentura, żeby zarządzanie – nie rządzenie, miało charakter obywatelski. Wspólnie z wami, z waszym doświadczeniem, z waszymi pomysłami, z waszą energią i waszą chęcią do pracy wszyscy będzie współrządzić tym miastem – mówił podczas swojego przemówienia Konrad Fijołek.

Przypomnijmy, że Konrad Fijołek 13 czerwca wygrał wybory na prezydenta Rzeszowa w pierwszej turze. Otrzymał wówczas ponad 45 tysięcy głosów co przełożyło się na 56,5 procent głosów mieszkańców. W wyborach pokonał takich kandydatów jak: Ewę Leniart, Marcina Warchoła i Grzegorza Brauna.

Nowy prezydent Rzeszowa podziękował mieszkańcom i zaprosił do współpracy