Kolejny urząd zamyka się w Wigilię. Gdzie nie załatwicie swoich spraw 24 grudnia?

i

Autor: pixabay

Kolejny urząd zamyka się w Wigilię. Gdzie nie załatwicie swoich spraw 24 grudnia?

2021-12-21 14:33

Kolejny urząd zamyka się w Wigilię! Jeżeli macie pilną sprawę do załatwienia w rzeszowskim Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych to nie zostawiajcie tego do piątku, 24 grudnia. W Wigilię urzędnicy mają wolne. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej.

W piątek, 24 grudnia, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie nieczynny. W tym dniu nie będzie również działało Centrum Obsługi Telefonicznej. Ale pamiętajcie, wszystkie swoje sprawy możecie za to załatwić za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych. Ta dostępna jest 7 dni w tygodniu. Wystarczy, że zalogujecie się na swój profil, złożycie dokument czy wyślecie wniosek.  Z kolei osoby, które chciałyby uzyskać informacje w sprawie Polskiego Bonu Turystycznego mają do dyspozycji specjalną całodobową infolinię (tel. 22 11 22 111).

- Przypominamy, że jeśli ktoś ma pilną sprawę w ZUS, to najlepiej nie zostawiać tego na ostatnią chwilę. Do świąt jest jeszcze kilka dni. Dla oszczędności czasu można wizytę w ZUS umówić na konkretny dzień i godzinę, zgodnie z pracą sal obsługi klientów. Temu właśnie służy umawianie wizyt w ZUS przez telefon. Telefony kontaktowe do umawiania wizyt można znaleźć na naszej stronie internetowej - informuje Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu.

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: O ponad 13% wzrosła liczba poszkodowanych w wypadkach przy pracy

Gdzie jeszcze nie załatwicie swoich spraw 24 grudnia?

W Rzeszowie w Wigilię od drzwi odbijecie się w rzeszowskim magistracie, urzędzie wojewódzkim czy marszałkowskim, a także od podkarpackiego oddziału NFZ w Rzeszowie. Ale na tym nie koniec, bo zamknięty zostanie także magistrat w Kolbuszowej, Tarnobrzegu, Krośnie, Sanoku, Stalowej Woli czy mieleckie starostwo. Szczegółów szukajcie na stronach urzędów miast.

W Rzeszowie zrobiło się zimowo
Sonda
Czy Wigilia powinna być dniem wolnym od pracy?