Kolejne kontrole domów na Podkarpaciu. Do drzwi zapuka urzędnik i policjant

i

Autor: Fot. Pexels.com Ministerstwo Cyfryzacji przekazało ważne informacje w kwestii numeru PESEL

Wydarzenia

Kolejne kontrole domów na Podkarpaciu. Do drzwi zapuka urzędnik i policjant

2023-11-20 8:46

Władze kolejnych gmin na Podkarpaciu rozpoczynają kontrole domów swoich mieszkańców. Do drzwi zapukają urzędnicy, którzy będą w asyście dzielnicowego. Czego będą dotyczyć kontrole? Jak się do nich przygotować? Czy można nie wpuścić urzędnika do swojego domu? Wyjaśniamy.

Kolejne kontrole domów na Podkarpaciu. Teraz w gminie Nisko

Jesień i zima to czas kontroli domów nie tylko na Podkarpaciu, ale w całej Polsce. Tym razem o kontrolach przypomina burmistrz miasta i gminy Nisko. Zapowiedział, że przez najbliższe kilka miesięcy do domów wszystkich mieszkańców mogą zapukać urzędnicy w asyście policjanta.

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko zawiadamia, iż [...] powołał zespół do przeprowadzania kontroli palenisk domowych pod kątem spalania w nich odpadów komunalnych. Zespół kontrolujący w składzie: dwóch pracowników urzędu oraz dzielnicowy będzie przeprowadzać kontrolę palenisk domowych na terenie sołectwa Racławice – czytamy w komunikacie.

Urzędnicy już pukają do drzwi mieszkańców gminy Nisko. Kontrole będą przeprowadzane także w grudniu, styczniu, lutym i marcu.

ZOBACZ: Tak ma wyglądać przyszła Aula Miejska. Poznaliśmy zwycięski projekt

Czy można nie wpuścić kontrolerów do domu? \

W komunikacie burmistrz przypomina osobom, które zastanawiają się czy trzeba wpuścić kontrolerów do domu, że właściciele nieruchomości mają obowiązek udostępnić urzędnikowi swój dom.

Właściciel nieruchomości na podstawie zapisów art. 379 Prawa Ochrony Środowiska jest zobowiązany do udostępnienia nieruchomości celem przeprowadzenia kontroli pod rygorem ukarania mandatem wystawionym na podstawie zapisów kodeksu ds. wykroczeń – wyjaśnia.

Jaka kara za palenie śmieci?

Przypominamy, że za spalanie śmieci w piecach domowych oraz na wolnym powietrzu jest zabronione. Nieprzestrzeganie tego zakazu może wiązać się z wysokim mandatem, a nawet aresztem! Za spalanie odpadów można zostać ukaranym mandatem w wysokości do 500 zł, albo grzywną, która wynosi o wiele więcej, bo 5 000 zł.

Świąteczna iluminacja w stylu PRL coraz bliżej! Już montują światełka!