Kibice Resovii przejdą na mecz derbowy ze Stalą w pochodzie. Będą utrudnienia w ruchu?

i

Autor: Polklinik/CC BY-SA 3.0/wikimedia.pl

Kibice Resovii przejdą na derby Rzeszowa w pochodzie. Będą utrudnienia w ruchu?

2022-09-27 14:53

Tylko cztery dni dzielą nas od wielkich derbowych emocji na stadionie przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie. Stal i Resovia zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu po raz pierwszy od 31 lipca 2020 roku. Na stadionie przy ul. Hetmańskiej ma pojawić się ok. 8,5 tys. kibiców. To oznacza, że mecz będzie imprezą podwyższonego ryzyka.

To będzie mecz podwyższonego ryzyka. I to dosłownie. Chodzi o zbliżający się wielkimi krokami derbowy pojedynek między Stalą Rzeszów i Apklan Resovią. Organizatorzy przewidują, że na trybunach przy ul. Hetmańskiej pojawi się około 8,5 tysiąca kibiców. Stąd decyzja, że w rejonie stadionu będzie więcej policyjnej obstawy.

– Policjanci na pewno będą zwracać uwagę na wszelkie próby zakłócenia porządku publicznego. Będziemy reagować na każde akty wandalizmu – mówi nam asp. sztab. Magdalena Żuk z KMP Rzeszów. – Apelujemy o to, aby stosować się do poleceń wydawanych przez policjantów, którzy w rejonie stadionu będą zabezpieczać mecz – dodaje.

Kierowca zaszalał na S7. W 15 sekund uzbierał 24 punkty karne

Pochód kibiców Resovii

W związku z meczem kibice Apklan Resovii postanowili przejść na stadion przy ul. Hetmańskiej w pochodzie. Ten ma wyruszyć ze stadionu „Pasiaków” przy ul. Wyspiańskiego.

– Na pewno nie przewidujemy żadnych utrudnień w ruchu, kibice Resovii mają przejść na mecz chodnikami – zaznacza asp. sztab. Magdalena Żuk z KMP Rzeszów.

Kibice klubu z ul. Wyspiańskiego przejdą przez al. Witosa, Batalionów Chłopskich i Powstańców Warszawy i docelowo dotrą pod trybuny. – Ich pochód będzie eskortowany przez policję – dodaje Magdalena Żuk.

Pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Hetmańskiej w sobotę o 17:30. Kibice Stali będą mogli wejść na trybuny od strony ul. Powstańców Warszawy, oraz od bramek od strony ul. Hetmańskiej. Kibice Resovii wejdą na trybuny w pochodzie od strony skrzyżowania Powstańców Warszawy z Hetmańską.