„Kąsacze palców” polują na turystów. Grasują na ulubionej wyspie Polaków

i

Autor: Fot. Pixabay/y Frank Vassen from Brussels, Belgium - Giant water bug (Belostomatidae), Vohimana reserve, Madagascar, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org

Wakacje

„Kąsacze palców” polują na turystów. Grasują na ulubionej wyspie Polaków

2024-05-17 14:31

Bolesne i nieprzyjemne mogą okazać się wodne kąpiele wraz z pląsającym po dnie zbiornika „kąsaczem palców”. Lokalni mieszkańcy ostrzegają osoby, które planują spędzić wakacje na Cyprze. U wybrzeży odnaleziono gigantyczną pluskwę wodną. Ta jest drapieżnikiem i dysponuje jadem. Nie stanowi śmiertelnego zagrożenia, ale spotkanie z nią może okazać się traumatycznym.

„Kąsacz palców” znaleziony na Cyprze

Informacje o pojawieniu się gigantycznej pluskwy wodnej to wynik obserwacji i badań, które prowadzono były u wybrzeży Cypru. W mediach społecznościowych roi się także od wpisów na temat nowych stworzeń, które zagościły w tym rejonie. Nazwano je „kąsaczami palców”. Warto dodać, że nie jest nieodkryty gatunek, bo wcześniej można było się natknąć na olbrzymie pluskwy wodne między innymi w takich popularnych wakacyjnych destynacjach jak Turcja czy Egipt.

ZOBACZ: Trujące rośliny w Polsce. Rosną nawet w naszych ogródkach!

Ukąszenie pluskwy wodnej

Polacy, którzy już zabukowali lot na Cypr, lub planują tam spędzić swoje wakacje muszą się obawiać spotkania z „kąsaczem palców”?

Lokalni mieszkańcy apelują do osób, które przyjadą na wakacje o ostrożność podczas kąpieli wodnych. Naturalnym środowiskiem dla „kąsaczy palców” są zbiorniki ze słodką wodą. Niewykluczone, że owad zaatakuje człowieka, ponieważ pluskwy wodne są drapieżnikami. Celem ich ataku są przeważnie bezkręgowce i mniejsze ryby, ale mogą pomylić swoją ofiarę z ludzką stopą i ukąsić w palca.

Bez wątpienia będzie to nieprzyjemna sytuacja. Pluskwa wodna wbije swoje wyrostki w skórę ofiary i wstrzyknie jad. „Kąsacz palców” nie dysponuje jednak silnym jadem i nie stanowi on śmiertelnego zagrożenia dla człowieka, jednak ukąszenie będzie bardzo bolesne.

Pięcioraczki z Horyńca znikają z internetu! Mama podjęła drastyczne kroki