Dworzec PKP w Rzeszowie zostanie zamknięty. Kiedy spodziewać się utrudnień?

i

Autor: Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Dworzec PKP w Rzeszowie zostanie zamknięty. Kiedy spodziewać się utrudnień?

2022-09-19 14:08

Na przełomie listopada i grudnia Dworzec PKP w Rzeszowie zostanie zamknięty. Nie oznacza to, że pasażerowie, chcący podróżować pociągiem, nie będą mogli kupić biletu. Firma Budimex, która właśnie przebudowuje dworzec, zamierza postawić kontener, w którym będzie można kupić bilet.

Plac przy budynku Dworca PKP jest obecnie rozkopany. Od świtu do nocy pracują tam koparki. Wszystko to, aby Dworzec Główny PKP w Rzeszowie był jak najbardzie wygodny dla pasażerów. Na jakim etapie są obecnie inwestycje? 

- Jeśli chodzi o budynek dworca PKP – wykonujemy obecnie podbicia fundamentów budynku oraz prace rozbiórkowe wewnątrz obiektu. Parking podziemny – na części parkingu trwają roboty zbrojarskie płyty fundamentowej - informuje Martyna Wróbel, dyrektorka Biura Komunikacji i PR Firmy Budimex. 

Zobacz też: Rzeszowianie zagrali i zaśpiewali "Kiedy byłem małym chłopcem" przy pomniku Tadeusza Nalepy

Przebudowa dworca PKP w Rzeszowie. Są opóźnienia 

Przebudowa dworca jednak się opóźnia, ponieważ podczas wykonywania prac pracownicy firmy natrafili na kilka wykopalisk archeologicznych, co spowodowało wstrzymanie prac przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Na tym nie koniec. W budynku dworca, budowniczy natrafili na odmienny od planów stan konstrukcji. 

- Powoduje to konieczność wymiany stropów czy też wzmocnień konstrukcji, co nie było w naszym zakresie. Wykonujemy dodatkowe ekspertyzy konstrukcji - tłumaczy Martyna Wróbel. 

Obecnie na dworcu działa kasa, gdzie można było kupić bilety. Zapytaliśmy, czy dworzec PKP, z powodu przebudowy, w Rzeszowie zostanie zamknięty.  

- Mamy wykonać kontenerowy dworzec tymczasowy zlokalizowany poza budynkiem dworca na placu pomiędzy dawnym budynkiem policji a istniejącym zadaszeniem nad wejściem do tunelu podziemnego. Wykonamy to po wykonaniu stropu nad częścią realizowanego parkingu podziemnego. Planowane jest to na przełomie listopada i grudnia 2022 - dodaje dyrektorka Biura Komunikacji i PR Firmy Budimex. 

Horror w Teatrze Maska. Premiera "Ballady i Romanse" w Rzeszowie