Babcia rozdawała bloczki z nazwą zrzutki dla chorego wnuka. Tomek walczy o operację biodra

i

Autor: screen Facobook.com/Sąsiedzi Rzeszów

Babcia rozdawała bloczki z nazwą zrzutki dla chorego wnuka. Tomek walczy o operację biodra

2022-09-19 12:32

- W pobliżu rzeszowskiego Rynku zaczepiła nas starsza kobieta z plikiem karteczek z odręcznie napisanym adresem zbiórki na operacje biodra Tomusia - napisał pan Kuba na grupie Sąsiedzi Rzeszów. Kobieta to babcia chłopca, który ma dziecięce porażenie mózgowe. W sieci założono zbiórkę, gdzie można wpłacać pieniądze na operacje małego Tomka.

- W pobliżu rzeszowskiego Rynku zaczepiła nas starsza kobieta z plikiem karteczek z odręcznie napisanym adresem zbiórki na operacje biodra Tomusia, który urodził się przedwcześnie ważąc tylko kilogram. Wspomniana kobieta to babcia chłopca, która łamiącym głosem ze łzami w oczach przytoczyła nam historie prosząc o pomoc w miarę możliwości - napisał pan Jakub nad zdjęciem karteczki, którą dostał od babci chłopca. 

Oprócz tego, że wpłacił na rzutkę, to postanowił, że napisze o niej na popularnej grupie dla rzeszowian. - Jeśli ktoś może sobie pozwolić na oddanie chociaż kilku złotych na szczytny cel to z góry dziękuje za pomoc. 

Tomek po porodzie pierwsze trzy miesiące życia spędził w inkubatorze. Zdiagnozowano u niego m.in. leukomalacja oraz dziecięce porażenie mózgowe. Przez co wymaga rehabilitacji. Przez pięć lat jego rodzice intensywnie z nim ćwiczą, ale chłopczyk nadal nie może samodzielnie siedzieć, poruszać się, czy mówić. 

Jakiś czas temu chłopiec uszkodził sobie biodro. Miało dojść do jego zwichnięcia. Trzeba zoperować je w specjalistycznej kliniki ortopedycznej w Aschau. A to wymaga zebrania wielu pieniędzy. 

Stąd założono zrzutkę dla Tomka. Rodzice chcą uzbierać 60 tys. zł. Na razie uzbierano zaledwie połowę tej kwoty. Dołożyć się do operacji możecie TUTAJ. 

Łąki kwietne w Rzeszowie