Miasta przyjazne kierowcom: Na którym miejscu Rzeszów?
Twórcy rankingu podzielili miasta na te powyżej 300 tysięcy mieszkańców i poniżej tej liczby. Rzeszów oczywiście znalazł się w drugim ze zbiorów miast. Mógł zebrać od 1 do 10 punktów w kategoriach:
- parkowanie,
- kolizje,
- ceny paliw,
- prędkość,
- ceny wymiany opon,
- koszt OC,
- ekojazda.
Do tego można było otrzymać dodatkowy 1 punkt za carsharing.
Łatwo policzyć, że łącznie punktów do zdobycia 71. Rzeszów zgarnął ich 45, co pozowliło mu na zajęcie 5. miejsca. Bardziej przyjazne dla kierowców od stolicy Podkarpacia okazały się Kielce, Sosnowiec oraz ex aequo Częstochowa i Katowice.
Rzeszów kolizyjny i zakorkowany?
Rzeszów najsłabiej wypadł pod kątem kolizji i korków. W pierwszej z kategorii znalazł się na przedostatnim miejscu. Więcej kolizji w 2019 roku miało miejsce tylko w Katowicach. Jeśli idzie o korki, policzono, że w centrum Rzeszowa poruszamy się ze średnią prędkością 26 km/h, gdzie w Katowicach to aż 35 km/h. W granicach miasta zaś jeździmy średnio 42 km/h, a dla porównania w Częstochowie 53 km/h.
Tanie parkingi, OC i wymiana opon w Rzeszowie
W 2019 w Rzeszowie mieliśmy najtańszą płatną strefę parkowania w Rzeszowie. Stosunkowo niedużo płaciliśmy też za ubezpieczenie pojazdu, bo średnio 541zł. Dla porównania portfel mieszkańców Gdyni uszczuplił się średnio aż o 669zł. Mamy też tanich wulkanizatorów. Za wymianę opon płaciliśmy średnio 22,31zł, a na przykład mieszkańcy Sosnowca 27,08zł.
Rzeszów jest ekologiczny
Rzeszów może też pochwalić się stacjami do ładowania pojazdów elektrycznych i wypożyczalnią osobówek na minuty.
Pełny ranking oponeo można znaleźć TUTAJ.
Polecany artykuł: