Jest gorzej niż rok temu. Podkarpacka policja podsumowała wakacje 2021

i

Autor: Podkarpacka Policja

Jest gorzej niż rok temu. Podkarpacka policja podsumowała wakacje 2021

2021-09-01 14:37

Więcej wypadków i więcej rannych niż rok temu – tak niestety prezentuje się wakacyjny bilans wypadków na Podkarpaciu. Rozpoczynający się rok szkolny to czas na policyjne statystyki, a te, niestety są przerażające. W porównaniu do ubiegłorocznych wakacji zwiększyła się liczba wypadków, rannych jak i ofiar śmiertelnych.

Podczas wakacyjnych miesięcy na podkarpackich drogach doszło do 316 wypadków. W tych zdarzeniach rannych zostało 366 osób, a życie na drodze straciło 18 osób. W ciągu wakacji policjanci ujawnili i udaremnili dalszą jazdę 486 nietrzeźwym kierowcom (w ubiegłym wakacyjnym okresie zatrzymano ich 820). 

CZYTAJ TAKŻE: PODKARPACKIE: Terytorialsów będzie więcej. Najbliższe wcielenie już w sobotę 4 września!

Jest gorzej niż w ubiegłym roku

- W porównaniu do ubiegłorocznych letnich miesięcy, zwiększyła się liczba, zarówno wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych. W poprzednim roku, podczas wakacji doszło do 269 wypadków, w których rannych zostało 293 osoby. W wypadkach zginęło 17 osób – mówi Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Zbyt szybka jazda jest nadal przyczyną większości wypadków na naszych drogach. Kierowców prosimy o zdjęcie nogi z gazu, a nam wszystkim polecamy zwiększoną czujność na drogach i przejściach dla pieszych.

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą