Jasło: Skradli ponad 130 litrów paliwa. W końcu wpadli w ręce policji

i

Autor: KPP Jasło

Jasło: Skradli ponad 130 litrów paliwa. W końcu wpadli w ręce policji

2021-12-28 15:36

W powiecie jasielskim a dokładnie w Skołyszynie, jeszcze w czerwcu czterech mężczyzn skradło olej napędowy z ciężarówek i maszyn budowlanych stojących na parkingu lokalnej firmy budowlanej. Po kilku miesiącach policjanci zatrzymali mężczyzn. Ci są w wieku od 19 do 27 lat.

Wszystko zaczęło się jeszcze na początku czerwca tego roku, kiedy policjanci ze Skołyszyna w powiecie jasielskim zajęli się sprawą kradzieży paliwa z ciężarówek i maszyn budowlanych stojących na terenie jednej z tamtejszych firm.

- Mundurowi ustalili wówczas, że zamaskowani przestępcy, działając pod osłoną nocy, ukradli około 130 litrów oleju napędowego ze stojących maszyn i pojazdów, powodując przy tym kosztowne uszkodzenia zbiorników paliwa – mówi Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Jasło: Driftował na parkingu i uciekał przed policją. Wpadł do rowu

Śledztwo trwało kilka miesięcy

W trakcie kilkumiesięcznego śledztwa policjantom z posterunku w Skołyszynie, do spółki z kryminalnymi z jasielskiej komendy udało się wytypować i zatrzymać czterech podejrzanych mężczyzn. - To dwaj 19-letni mieszkańcy gminy Frysztak, 27-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego oraz 20-latek zamieszkujący teren gminy Jasło – dodaje Klee-Bylica.

W trakcie przesłuchania policjanci udowodnili im także usiłowanie włamania i kradzieży paliwa do maszyn zlokalizowanych przy stadionie sportowym w Szebniach. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty kradzieży z włamaniem. Trzech przyznało się do zarzucanych im czynów. Wszystkim grozi nawet 10 lat więzienia.

Aplikacja e-parking Rzeszów już działa!