szafa

i

Autor: mat. prasowe

Jak zaprojektować szafę na wymiar? To bardzo proste! Sprawdź nasz PORADNIK

2022-05-16 7:00

Zdecydowałeś się na szafę na wymiar? To świetny pomysł! Dzięki takiemu rozwiązaniu zapewnisz sobie funkcjonalny mebel idealnie dopasowany do wnętrza. Teraz czas na kolejny krok: projektowanie. Jak to zrobić? W jaki sposób zaprojektować szafę na wymiar? Okazuje się, że teraz jest to prostsze niż kiedykolwiek. Przeczytaj nasz poradnik, by dowiedzieć się od czego zacząć i na co zwracać szczególną uwagę.

Wybierz i przygotuj odpowiednie miejsce

To bardzo ważny krok. Zwróć uwagę, czy w miejscu, które wybierzesz nie ma żadnych kontaktów czy włączników. Nie chcemy przecież żeby mebel uniemożliwiał do nich dostęp.

Kolejną rzeczą jest sprawdzenie, czy po zbudowaniu szafy nic nie będzie jej blokowało. Upewnij się, że będziesz miał możliwość jej otwarcia, zaś dostęp do mebla nie będzie utrudniony.

Odszukaj i wyeliminuj wszelkie nierówności, które mogą znajdować się na ścianach i suficie. Mogą one utrudniać otwieranie drzwi.

Szafa

i

Autor: unsplash.com

Ściągnij wymiar

Określenie odpowiednich wymiarów naszej szafy jest niezwykle ważnym elementem procesu projektowania. Musi przecież idealnie pasować w wybrane przez Ciebie miejsce. By mieć pewność, że tak właśnie będzie, należy stosować się do kilku zasad.

Każdy wymiar sprawdzaj w trzech miejscach. Może być tak, że będą się one od siebie różnić - wówczas powinieneś wybrać najmniejszy z wymiarów.

Jeżeli chcesz, by szafa stanęła we wnęce, zmierz również jej przekątne. Jeżeli okaże się, że są nierówne - przed zbudowaniem szafy należy je wyrównać.

Zwróć uwagę na głębokość projektowanego mebla. Eksperci są zgodni - najbardziej funkcjonalne szafy powinny mieć głębokość ok. 60 cm.

szafa

i

Autor: mat. prasowe

Wybierz drzwi

Pora odpowiedzieć sobie na bardzo ważne pytanie: jakie drzwi powinna mieć projektowana szafa? Do wyboru masz dwie opcje: drzwi skrzydłowe lub przesuwne. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety.

Drzwi przesuwne zdają egzamin w przypadku, gdy dysponujemy ograniczonym miejscem. Dzięki nim, nawet w ciasnych przestrzeniach - takich jak przedpokój czy garderoba - nie ma kłopotu z otwieraniem szafy.

W przypadku, gdy miejsca jest więcej, zastosować można drzwi skrzydłowe. Wielkim plusem ich zastosowania jest dostęp do całego wnętrza szafy. Przy drzwiach przesuwnych otwieramy tylko jej połowę.

szafa

i

Autor: mat. prasowe

Gdzie zaprojektować idealną szafę?

Zastanawiasz się gdzie wykonać ostateczny projekt szafy? Teraz masz do dyspozycji bardzo proste narzędzie, dostępne bez wychodzenia z domu.

Wystarczy wejść na stronę meble.pl/na-wymiar.

Dzięki znajdującemu się tu konfiguratorowi, w kilka minut stworzysz spersonalizowany mebel, wykonany na miarę twoich potrzeb. Z łatwością dostosowujesz wymiar i wnętrze szafy. Możesz również wybirać rodzaj i kolor płyty, z której ma być wykonana. 

To narzędzie pozwoli Ci zaprojektować nie tylko szafę. Możesz tu stworzyć wiele innych rodzajów mebli: regały, biurka, komody... Wszystkie będą idealnie pasować do Twojego wnętrza.