Porady

Jak pozbyć się komarów? Oto skuteczne sposoby! [LISTA]

2023-06-15 13:52

Planujesz spędzić zbliżające się lato na zewnątrz i obawiasz się o komary? Niestety na przełomie maja, czerwca i lipca, gdy robi się ciepło i jest wilgotno, te owady zaczynają sezon na dręczenie ludzi. Owady mogą nas męczyć, ale nie muszą! Jak się pozbyć komarów? Przedstawiamy sprawdzone sposoby!

Spis treści

  1. Jak pozbyć się komarów? Oto skuteczne sposoby
  2. Sposoby na komary: prysznic i ognisko? Niekoniecznie

Jak pozbyć się komarów? Oto skuteczne sposoby

Pierwsze komary pojawiły się już w kwietniu! Wystarczy kilka dni wysokich temperatur, aby te wylęgły się. Jeżeli planujesz spędzić letnie miesiące na świeżym powietrzu, organizując grilla albo ognisko, to musisz liczyć się z tym, że nie opędzisz się od tych latających owadów! Sposobów na pozbycie się komarów jest sporo. Niektóre się naprawdę sprawdzają, a inne niestety mniej.

CZYTAJ TAKŻE: Co skrywa Jezioro Tarnobrzeskie? Latem zaroi się tam od mieszkańców

Sposoby na komary: prysznic i ognisko? Niekoniecznie

Tak jak w przypadku rozpalenia ogniska. Mimo że ogień powinien odstraszyć owady, te nadal latają nad naszymi głowami. Podobnie jest z kąpielą przed wyjściem. Szybki prysznic powinien pomóc, ponieważ zminimalizujemy zapach potu, który przyciąga owady. To jednak niekoniecznie się sprawdza, ponieważ szybko możemy się spocić na nowo. Jak się pozbyć więc komarów? Sprawdź sprawdzone sposoby w naszym zestawieniu!

Kremówkowe szaleństwo na rzeszowskim rynku