Pilot TV

i

Autor: pixabay.com Jak odbierać więcej kanałów za darmo?

Porady

Jak odbierać więcej kanałów za darmo? Zastosuj ten trik, a nie będziesz żałował

2024-06-13 11:14

Wprawdzie większość z nas używa częściej telewizorów do korzystania z platform streamingowych niż do oglądania kanałów TV, jednak tradycyjna telewizja wciąż cieszy się niemałą popularnością. Zwłaszcza ta ogólnodostępna, do odbierania której potrzebna jest nam odpowiednia antena. Nie wszyscy wiedzą jednak, że jeżeli odpowiednio ją ustawimy, możemy odbierać większa liczbę kanałów.

Chcesz odbierać więcej darmowych kanałów? Koniecznie ustaw tak antenę

Najpopularniejszym sposobem na korzystanie z ogólnodostępnych kanałów telewizyjnych jest wybór naziemnej telewizji cyfrowej. Najpopularniejszym, ale także najtańszym. Wystarczy, że mamy telewizor wyposażony w odpowiedni dekoder i antenę odbierającą sygnał z najbliższego nadajnika. Aby prawidłowo odbierać nasze ulubione kanały, kluczowy jest właściwy dobór i ustawienie anteny, o czym niektórzy z nas często zapominają.

Możemy zdecydować się na zakup anteny zewnętrznej, jednak zdecydowanie popularniejszym rozwiązaniem jest zakup anteny pokojowej. Niektórzy mogą nie chcieć zagracać pokoju dużymi antenami, jednak większość nowoczesnego sprzętu wyglądem przypomina router, a rozmiary sprawiają, że anteny zmieszczą się nawet w najmniejszych pokojach. Jakie są plusy anteny zamontowanej w mieszkaniu? Na pewno nie musimy się martwić o to, że zostanie ona uszkodzona przez różne zjawiska atmosferyczne – silny wiatr, grad czy śnieg. Nie możemy jednak pominąć minusów. Droga, jaką musi pokonać sygnał, aby dotrzeć do naszego telewizora, jest dłuższa niż w przypadku anteny zewnętrznej. A to może odbić się na jakości obrazu. W związku z tym bardzo istotne jest właściwe ustawienie anteny. Jak to zrobić?

To rozwiązanie sprawi, że bez problemu będziesz odbierał wszystkie kanały

Przy wyborze anteny zwróćmy uwagę na liczbę obsługiwanych przez nią rodzajów sygnałów. Obecnie obowiązuje standard DVB-T2. Warto wybrać także antenę wielokierunkową z filtrem LTE oraz wbudowanym wzmacniaczem. Bardzo istotne jest miejsce, w którym będzie stała nasza antena. W miarę możliwości wybierzmy jak najwyższe miejsce. Antena powinna być stabilna i ustawiona z dala od wilgotnych miejsc.

Jeżeli mamy taką możliwość, antena powinna wisieć i być umieszczona jak najbliżej okna, a także być ustawiona w kierunku najbliższego nadajnika. Eksperci podkreślają, że dobrą jakość sygnału zapewni nam antena ustawiona maksymalnie 10 km od nadajnika.

Jeżeli nie wiemy, gdzie umieszczony jest najbliższy nadajnik, warto odwiedzić stronę sat-charts.eu. Znajdziemy tam pełną listę, na podstawie której dowiemy się, który z nich znajduje się najbliżej nas i jakie są jego parametry. Jeżeli antena będzie idealnie ustawiona, to znaczy będzie stabilna i skierowana w stronę odbiornika, a także nie będzie napotykała na żadne zakłócenia, powinniśmy bez problemu odbierać wszystkie dostępne dla naszego rejonu kanały telewizyjne.

ZOBACZ: EURO 2024. TUTAJ NA PODKARPACIU POWSTANĄ STREFY KIBICA

Bartek z D-Bomb: "Telewizja kłamie" Ile tak naprawdę pędził na skuterze wodnym?

Quiz. Trudne słowa na literę K

Pytanie 1 z 11
Kiżucz to słowo, które oznacza?