IMGW ostrzega! Mieszkańcy Podkarpacia muszą nastawić się na mróz

i

Autor: pexels IMGW ostrzega! Mieszkańcy Podkarpacia muszą nastawić się na mróz

Ostrzenia IMGW

IMGW ostrzega! Mieszkańcy Podkarpacia muszą nastawić się na mróz

2024-01-08 15:21

Weekendowy atak zimy - choć prognozowany - zaskoczył niektórych mieszkańców Podkarpacia. Szczególnie temperaturami i wyjątkowo złymi warunkami na drogach. Niestety w najbliższych dniach sytuacja będzie wyglądała podobnie.

Ostrzeżenia o mrozie na Podkarpaciu

IMGW wydało ostrzeżenia dotyczące mrozu na całym Podkarpaciu. W województwie obowiązuje pierwszy stopień alertu. Mieszkańcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Mroźna pogoda zostanie z nami na dłużej, choć w środku tygodnia temperatura nieco wzrośnie. Nadal nie będzie jednak mowy o odwilży.

"Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy 08/09.01 od -20°C do -15°C, lokalnie w obniżeniach terenu do -24°C, w nocy 09/10.01 temperatura minimalna od -17°C do -13°C, lokalnie obniżeniach do -20°C. Temperatura maksymalna w dzień od -11°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h" - możemy przeczytać w komunikacie na stronie instytutu.

Jeszcze tej nocy - z poniedziałku na wtorek - temperatura na Podkarpaciu wahać się będzie między -15 a -20 st. C! Miejscami może osiągnąć nawet -24 st. C. Do tego dochodzi wiatr, który tylko wzmaga poczucie zimna.

Prognoza pogody na Podkarpaciu

Jak w kolejnych dniach będzie prezentowała się pogoda na Podkarpaciu? Mroźna, wietrzna auta utrzyma się w województwie także we wtorek 9 stycznia. Maksymalna temperatura powietrza w ciągu doby sięgnie -7 st. C. Nico lepiej ma być w środę i czwartek. Termometry pokażą maksymalnie -1 st. C. W piątek mieszkańcy Podkarpacia znowu będą musieli mocniej naciągnąć czapki na uszy. Temperatura ponownie spadnie, choć tym razem tylko do -3 st. C. Weekend przyniesie lekkie ocieplenie - do 0 st. C.

W Bieszczady zawitała zima

Sytuacja bocianów zimą w Fundacji Ada