Wydarzenia

Ile włożyć w kopertę na wesele w 2024 roku? AKTUALNE STAWKI

2024-06-21 15:01

Ile pieniędzy włożyć w kopertę na wesele organizowane w 2024 roku? Takie pytanie pojawia się za każdym razem, gdy dostajemy zaproszenie na tego typu imprezę. W 2024 roku stawki za tzw. talerzyk są o wiele wyższe, więc niestety rosną też kwoty, które – w dobrym zwyczaju – goście powinni włożyć do koperty. Zobacz, aktualne stawki na wesele w 2024 roku od chrzestnych, rodziny, świadków i znajomych.

Ile kosztuje wesele w 2024 roku? 

Drogo już było, teraz jest jeszcze drożej. Tak można podsumować koszty związane z organizacją wesela w 2024 roku. Wzrosły nie tylko ceny tzw. talerzyków, ale i te związane z oprawą muzyczną, fotografem, kamerzystą, kwiatami itp. Obecnie każde z nich wiąże się z wydatkiem kilku tysięcy złotych. W 2024 roku trudno znaleźć wymarzony lokal, który zaoferuję cenę za talerzyk mniejszą niż ok. 300 zł. Ten koszt trzeba przeliczyć razy liczbę gości. Za samego fotografia trzeba zapłacić najmniej ok. 3 tys. złotych. W pakiecie z kamerzystą to już o wiele więcej. Kwiaty i dekoracje to nawet 5 tysięcy i w górę. Oprawa muzyczna zależy od pary młodej. Jeżeli ta zdecyduje się na DJ, to zaoszczędzi. DJ-a znajdziemy już za 3-4 tys. Do tego dochodzą zaproszenia (kilkaset złotych), słodki stół (kolejne tysiące) i oczywiście wszelkie „atrakcje”, jak foto-budka, barman itp. Każde z nich to również ceny rzędu od 2 tys. do nawet kilku tys. Co więcej, do kosztorysu należy doliczyć kilka tysięcy na tzw. „nieprzewidziane” koszty.

Ile włożyć w kopertę na wesele w 2024 roku? 

To ile włożymy do koperty powinno – przede wszystkim – zależeć od nas samych i naszej sytuacji finansowej. Podane kwoty to popularne stawki, które można włożyć w kopertę idąc na wesele w 2024 roku. Na inny prezent zdecyduje się brat, który dobrze radzi sobie finansowo, od tego, który nie zarabia, bądź jest studentem. Podobnie rodzice czy dziadkowie, którzy mogą „szarpnąć się” na większy prezent, bądź ich sytuacja finansowa na to nie pozwala. Wówczas zamiast pieniędzy można sprezentować drobny upominek, który będzie kojarzył się młodej parze właśnie z wami. Zobaczcie aktualne stawki na wesele 2024. Tyle włożyć w kopertę:

Tankowaliśmy na niemieckim Orlenie. Zobacz, jak się różni od polskiego
Listen on Spreaker.