Hotele i pencjonaty otwarte od 4 maja: Jakich zasad trzeba będzie przestrzegać? [WYTYCZNE]

i

Autor: Pixabay

Hotele i pensjonaty otwarte od 4 maja: Jakich zasad trzeba będzie przestrzegać? [WYTYCZNE]

2020-05-06 7:41

Majówka jeszcze bez możliwości noclegu, ale od 4 maja rząd zapowiedział otwarcie hoteli i pensjonatów. Na jakich zasadach? Jak nocować w nich bezpiecznie? Czy zjemy posiłek w hotelowej restauracji? Szczegóły znajdziesz na ESKA Rzeszów.

Spis treści

  1. Hotele i pensjonaty czynne od 4 maja [ZASADY]
  2. Czy restauracje w hotelach będą czynne?
  3. Nieczynne baseny i siłownie w hotelach
  4. Otworzył restaurację w hotelu na Podkarpaciu: Jak to możliwe?

Hotele i pensjonaty czynne od 4 maja [ZASADY]

Ministrstwo Rozwoju podało szczegółowe wytyczne dla właścicieli pencjonatów i hoteli, którzy zdecydują się na otwarcie swoich firm od 4 maja. Przede wszystkim trzeba będzie umieszczać w widocznych miejscu informację o maksymalnej liczbie klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać w danej części budynku. To nie wszystko. Ministerstwo pisze:

"Konieczne jest również umieszczenie na terenie hotelu/pensjonatu dozowników z płynem do dezynfekcji rąk dostępnych dla gości, a w szczególności przy wejściach na teren obiektu, w obszarze recepcji, przy wejściu do wind, punktów gastronomicznych oraz przy wyjściu z toalet. Rekomendujemy zapewnienie możliwości zakupu maseczek ochronnych w recepcji. Po każdym kliencie zaleca się rutynowe sprzątniecie pokoju i dezynfekcję wszystkich powierzchni dotykowych (w tym oparcia krzeseł), sprzętu (np. piloty) i łazienki oraz gruntowne wywietrzenie pomieszczenia. Pokój można ponownie wynająć po zakończeniu dezynfekcji".

Czy restauracje w hotelach będą czynne?

Restauracje hotelowe mogą wydawać posiłki gościom hotelowym do pokoju. Jedzenie z innymi hotelowymi gośćmi w restauracji nie będzie zatem możliwe.

Nieczynne baseny i siłownie w hotelach

Co ważne, baseny, siłownie i inne przestrzenie rekreacyjne w hotelach nadal będą zamknięte.

Otworzył restaurację w hotelu na Podkarpaciu: Jak to możliwe?

Przepisy w interesujący sposób zinterpretował właściciel restauracji U Scabińskiej w Jaśle. Ta mieści się w hotelu, a zjeść może w niej każdy chętny, choć w innych miejscach można jedynie zamawiać jedzenie na wynos. Jak to możliwe? Wystarczy zarezerwować pokój na 2 godziny za symboliczną gotówkę. Sprytne. 

Posłuchaj, co robić, by niemowlę przespało całą noc. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
COŚ DOBREGO #015
Sonda
Czy przedszkola i żłobki powinny zostać zamknięte w czasie epidemii?