Grębowo: W kominiarkach włamali się do domu. Pobili 21-latka i jego matkę

i

Autor: KMP Tarnobrzeg

Grębowo: W kominiarkach włamali się do domu. Pobili 21-latka i jego matkę

2021-07-21 11:50

W Grębowie doszło do niecodziennego napadu. Pod osłoną nocy do jednego z domów włamali się zamaskowani mężczyźni, którzy pobili 21-latka i jego matkę. Teraz decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Sprawcy zabrali także 230 złotych. Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

W niedzielę w nocy, tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu mieszkańców Grębowa i kradzieży pieniędzy. Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że dwaj zamaskowani mężczyźni, wykorzystując uchylone okno, weszli do domu jednorodzinnego i zaatakowali śpiącego w łóżku mężczyznę. Hałas i krzyki napadniętego 21-latka, usłyszała jego matka i próbowała pomóc synowi. Jeden z napastników odepchnął kobietę, a ta upadła na podłogę. Podczas szarpaniny, 56-latka i jej syn zerwali mężczyznom założone kominiarki. Zdemaskowani i zaskoczeni przestępcy, uciekli z domu zabierając pokrzywdzonym 230 złotych. Na miejsce zdarzenia zostali wezwani policjanci i służby medyczne. Kobieta i jej syn trafili do szpitala.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek podczas koszenia trawy. 22-latek najechał na leżącego w trawie mężczyznę

Po dwóch godzinach sprawcy byli w rękach policji

Policjanci zabezpieczyli ślady, ustalili rysopisy napastników i rozpoczęli ich poszukiwania. Po dwóch godzinach sprawcy rozboju zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Grębowa w wieku 21 lat. Policjanci przesłuchali sprawców i przedstawili im zarzuty. Jeden z 21-latków był już w przeszłości notowany. Podczas przeszukania policjanci znaleźli kominiarki.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora, i zastosował wobec obu podejrzanych areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi im od 2 do 12 lat więzienia.

Podtopienia w Chmielniku koło Rzeszowa
Sonda
Widziałeś kiedyś na żywo trąbę powietrzną?