Festiwal Tony vol. 2 już 30-31 lipca w Rzeszowie! Kto zagra?

2021-07-13 11:39

Pierwsza edycja demo organizowanego przez Estradę Rzeszowską festiwalu Tony odbyła się w 2020 i mimo pandemicznych warunków cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. W tym roku 30-31 lipca na dwóch scenach w rzeszowskim BWA zagrają między innymi Mery Spolsky, PRO8L3M, Król, Kasia Lins i Kaśka Sochacka.

Już niedługo na scenie rzeszowskiego BWA będzie mogli usłyszeć różne gatunki muzyczne, niszowych i zarazem popularnych wykonawców. Niebanalna atmosfera, klimat rodem z lat 90., a przy tym powiem świeżości. Tak można opisać rzeszowski Festiwal Tony. Na festiwalowych scenach w Biurze Wystaw Artystycznych w Rzeszowie staną artyści, którzy poruszają się poza utartymi szlakami muzycznymi, w swojej twórczości eksperymentują z różnymi gatunkami muzycznymi, a przy tym mają spore grono wiernych fanów. Tony to dobra zabawa i okazja do poznania nowych twórców na polskiej scenie muzycznej.

CZYTAJ TAKŻE: Rzeszowski Budżet Obywatelski 2022. Już można zgłaszać pomysły!

30 lipca zagrają:

  • Kaśka Sochacka – drobna blondynka z zachrypniętym głosem, jedna z najciekawszych nowych twarzy w polskiej muzyce
  • Mery Spolsky - na swoim koncie ma już dwa albumy „Miło Było Pana Poznać” i „Dekalog Spolsky”, trzy nominacje do Fryderyków, kilka wyprzedanych tras koncertowych, miliony odtworzeń na YouTube i serwisach streamingowych. Słynie z bardzo energetycznych koncertów i zwariowanych stylizacji.
  • Król - jeden z najbardziej utytułowanych muzyków i tekściarzy młodego pokolenia, który od lat sumiennie toruje sobie drogę z niezależnego światka na sceny największych festiwali i na łamy opiniotwórczej prasy muzycznej.
  • Janka – duet producentów. Ich styl to„modern vintage”, bo wyciśnięta na modularach, analogach i nietypowym samplingu muzyka, utopiona jest w delayach i reverbach. Nie jest to jednak kopia elektroniki z końca lat 90-tych–tu nic nie jest typowe i oczywiste –styl i brzmienie JANKI jest nie do podrobienia.
  • UNDEFY - niezależny krakowski projekt muzyczny łączący elementy elektroniki, rocka progresywnego i muzyki alternatywnej.

31 lipca natomiast w Rzeszowie zagrają:

  • Kasia Lins - wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jej muzykę, koncerty i klipy charakteryzuje duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój.
  • PRO8L3M - Duet porusza i łączy odbiorców różnych gatunków –od hip-hopu po alternatywę. W ich pełnej popkulturowych nawiązań twórczości tematyka nowych technologii i futuryzm mieszają się z sensacyjnymi opowieściami.
  • RYSY - warszawski duet RYSY tworzą producenci Wojtek Urbański oraz Łukasz Stachurko. Ich muzyka to wypadkowa progresywnych tanecznych rytmów zbudowanych na kanwie niezwykle melancholijnych, a jednocześnie chwytliwych melodii.
  • THE VERY POLISH CUT-OUTS - od ponad 10 lat label THE VERY POLISH CUT-OUTS, niestrudzenie i z sukcesem prowadzony przez Zambona, wydobywa i promuje muzyczne perły wygrzebane z przepastnych archiwów polskiej muzyki rozrywkowej, na którą składają się przykurzone oryginalne nagrania z minionych lat, wszelakiej maści edity i remixy z przepastnego katalogu wytwórni (i nie tylko) oraz współczesna muzyka taneczna disco i house, produkowana przez rodzimych twórców.
  • Pejzaż - nagrywa w wytwórni The Very Polish Cut-Outs. Zadebiutował albumem 'Ostatni Dzień Lata’. Współtworzył duet Ptaki. Perły wyłowione z głębin morza przeszłości i parkietowy potencjał –tak można podsumować jego rytmy.

Więcej informacji o Festiwalu Tony vol. 2 w Rzeszowie, artystach i biletach można znaleźć na stronie Festiwalu Tony.

Siatkarze złożyli olimpijskie ślubowanie. Kamil Semeniuk: Jedziemy zdobyć medal

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa