Koronawirus w Rzeszowie. Nowe informacje

2020-07-31 16:24 A.Z.
COVID-19 zakażenia
Autor: Pixaby Koronawirus: poważna sytuacja w jednym z powiatów Małopolski. Kolejne ofiara śmiertelna

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie uzyskał z informacje o potwierdzonym wyniku dodatnim u położnej w Szpitalu Specjalistycznym PRO-FAMILIA w Rzeszowie.

W związku z zakażeniami podjęte zostały następujące działania: kwarantanną objęto ogółem 72 osoby z terenu miasta i powiatu rzeszowskiego (w tym 7 osób z personelu oraz 16 pacjentek , 16 noworodków i 33 współdomowników).

Dane 39 pacjentek Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie przekazał do innych PSSE w województwie i poza województwem w celu objęcia nadzoremi badaniami.

W ramach działań mających na celu przecięcie dróg szerzenia się zakażenia w szpitalu przeprowadzono w szpitalu gruntowną dezynfekcję poprzez zamgławianie środkiem do dezynfekcji na bazie nadtlenku wodoru i srebra, dezynfekcję przeprowadzono we wszystkich pomieszczeniach izby przyjęć, oddziału patologii ciąży, wszystkich odcinków oddziału ginekologiczno – położniczego, traktu porodowego i innych.

Pacjentki przebywające w Oddziale Patologii Ciąży, mające kontakt z zakażonym pracownikiem zostały poddane kwarantannie w warunkach szpitalnych. Po upływie 7 dni od kontaktu u pacjentek zostały wykonane testy na obecność wirusa SARS CoV-2 – wyniki ujemne. Wstrzymano przyjęcia nowych pacjentek do oddziału, tj. patologii ciąży.

Przyjmowane są pacjentki wyłącznie w stanach nagłych na wydzieloną do tego celu część oddziału ginekologiczno – położniczego. Do dnia 29 lipca badaniami kontrolnymi w szpitalu objęto 235 osób z personelu oraz 58 pacjentek (wszystkie wyniki ujemne).

Do wczoraj uzyskano ogółem 4 pozytywne wyniki w tym 3 u pacjentek wypisanych ze szpitala (z powiatów dębickiego, mieleckiego i krośnieńskiego) i 1 osoby z personelu.

Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Posłuchaj o słodzikach, czy warto nimi zastąpić niezdrowy cukier. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.