Drużyna hokeja z Sanoka uratowana. Nowym sponsorem firma z Rzeszowa

2022-07-28 11:04

Marma Ciarko STS Sanok. Tak będzie od teraz nazywał się sanocki klub hokeja. Nowym sponsorem, także tytularnym została firma Marma Polskie Folie. - Po wielu rozmowach, dziesiątkach wysyłanych pisemnych próśb, mamy nowych patronów sanockiego seniorskiego hokeja – cieszy się Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka.

Sanocki klub był w ciężkiej sytuacji finansowej, po czerwcowym pożarze w lakierni Ciarko. Firma była ich głównym sponsorem., a teraz sama musiała się zmierzyć z problemami. O pomoc sportowcom apelowała także pochodząca z Sanoka Ewa Chodakowska. W środę, podczas konferencji prasowej, burmistrz Sanoka ogłosił dobrą wiadomość. Znalazł się sponsor dla drużyny. 

– Niezmiernie miło przestawić wspaniałych ludzi, kilku partnerów, którzy podali nam pomocną dłoń. To bardzo ważne dla sanockiego hokeja, który zyskał nowych sponsorów – tymi słowami Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka, rozpoczął konferencję prasową w hali Arena Sanok. 

Marta Półtorak: Mam nadzieję, że pokocham hokej

Nowym sponsorem tytularnym została rzeszowska firma Marma Polskie Folie, która specjalizuje się w produkcji wyrobów dla rolnictwa, ogrodnictwa, budownictwa oraz dla branży opakowaniowej

Chciałabym powiedzieć, że bardzo państwu zazdroszczę, że macie hokej i gospodarza, który dba o miasto oraz o to, aby kibice mogli spędzać czas dopingując swojej ulubionej drużynie. Bo faktycznie jeśli myśli się o Sanoku, to w mojej głowie pojawiają się dwa skojarzenia: Beksiński i hokej. Więc trudno by było nie zadbać o coś. z czego jesteście dumni. Złożyło się kilka czynników dla których tutaj jesteśmy. Są fantastyczni kibice, są ludzie, którzy prowadzą hokej. Nie będę się wymądrzać, że jestem znawcą hokeja, lecz mam nadzieję, że pokocham hokej tak, jak inne dyscypliny, które do tej pory sponsorowaliśmy – dodała Marta Półtorak, prezes firmy Marma Polskie Folie.

Sytuacja u mojego kolegi Ryszarda Ziarko potoczyła się tak, że nie mógł ponieść większych kosztów. Dlatego zadzwoniłem do burmistrza Sanoka i powiedziałem mu, że ten sport nie może w Sanoku upaść. Jest to wizytówka naszego miasta. Moja firma krąży po świecie i wiem co to znaczy miasto Sanok i chciałbym, aby ten sport również kwitł. Zaproponowaliśmy burmistrzowi, że podwoimy nasze wsparcie. Cieszę się jako sanoczanin, że hokej na ekstraligowym Sanoku wciąż będzie w Sanoku – powiedział Józefa Leśniaka, prezesa Automet Group.

Mieszkańcy zasadzili nowe drzewa. Pomagał im prezydenta Rzeszowa