Drugi przetarg także unieważniony! Nadal nie ma wykonawcy remontu Estrady Rzeszowskiej!

i

Autor: Czytelnik

Drugi przetarg także unieważniony. Nie ma wykonawcy remontu Estrady Rzeszowskiej

2021-05-31 13:11

Drugi przetarg na remont Estrady Rzeszowskiej został unieważniony. Niestety, mimo podniesienia do 500 tysięcy złotych kwoty planowanego liftingu, także w drugim podejściu do realizacji zadania nie zgłosiła się żadna firma. Miasto nie traci nadziei i zapowiada kolejny przetarg. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Co według magistratu miałoby zostać wyremontowane?

Miasto chce by budynek przy Jagiellońskiej 24, w którym mieści się obecnie siedziba Estrady Rzeszowskiej oraz Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, odzyskał dawny blask. Niestety, kolejny ogłoszony przez urzędników przetarg nie dał efektu. Mimo podniesienia do 500 tysięcy zł kwoty planowanego liftingu, także w drugim podejściu do realizacji zadania nie zgłosiła się żadna firma.

Miasto jednak się nie poddaje i planuje kolejne postępowanie na znalezienie wykonawcy inwestycji. Kiedy? Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo jednak, jaki jest zakres prac.

CZYTAJ TAKŻE: Weekendowe szczepienia Johnson&Johnson w Rzeszowie. O wiele mniej szczepień niż w majówkę

Jaki zakres prac do wykonania?

- Chcieliśmy przede wszystkim poprawić stan elewacji, które obecnie nie jest w najlepszej kondycji, skute mają zostać tynki ze ścian i gzymsów, elewacja ma zostać umyta i pomalowana na nowo, mają być nowe rynny, rury spustowe, tarasy, balkony, schody przy wejściu głównym i dach. Wierzymy, że następnym razem uda się znaleźć wykonawcę prac i znów budynek stanie się ozdobą naszego miasta - mówi Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Przypomnijmy, willa przy ul. Jagiellońskiej 24 należała kiedyś do rodziny Januszów.

Czesław Lang zaprasza na III etap Tour de Pologne
Drogowskazy o: teoriach spiskowych wokół nas. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ