Wybory urna koperta

i

Autor: Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa, Facebook

WYBORY SAMORZĄDOWE 2024

Druga tura wyborów samorządowych. Policja informuje o incydentach wyborczych na Podkarpaciu

2024-04-21 13:23

W niedzielę, 21 kwietnia odbywa się w Polsce druga tura wyborów samorządowych. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji zorganizowanej o godz. 10.00 dotychczas głosowanie odbywa się bez zakłóceń. Podkarpacka policja przekazała, że na terenie naszego województwa doszło do kilku incydentów wyborczych.

Druga tura wyborów samorządowych 2024. Do której można oddać głos?

W niedzielę, 21 kwietnia o godz. 7.00 rozpoczęła się druga tura wyborów samorządowych, która odbędzie się w miastach, w których żaden z kandydatów na wójta, burmistrza i prezydenta miasta nie uzyskał więcej niż 50 proc. głosów podczas pierwszej tury. Jak poinformowała Państwowa Komisja Wyborcza podczas konferencji prasowej zorganizowanej o godz. 10.00, dotychczas głosowanie odbywa się bez przeszkód, a lokale wyborcze zostały otwarte o czasie. Zagłosować można do godz. 21.00.

Wybory samorządowe w Podkarpaciu. Policja informuje o incydentach wyborczych

Rzeczniczka komendy wojewódzkiej policji w Rzeszowie przekazała nam, że w dniu wyborów, czyli w niedzielę 21 kwietnia na terenie województwa nie doszło do żadnych incydentów wyborczych. Doszło do nich za to dzień wcześniej, w sobotę. Wówczas odnotowano pięć incydentów. W powiecie dębickim odnotowano wykroczenia w postaci dwukrotnego ściągnięcia banerów wyborczych, natomiast trzy przypadki — dwa w Mielcu, jeden z Jarosławia — dotyczyły zamieszczania w mediach społecznościowych postów, które mogłyby stanowić agitację w czasie ciszy wyborczej.

To najbardziej luksusowy pociąg na świecie. Szokująca cena za jedną noc: