Uwaga na oszustów. Wysyłają wiadomości SMS

i

Autor: KWP Kraków Uwaga na oszustów. Wysyłają wiadomości SMS

Dostałeś SMS-a o zatrzymanej paczce przez SŁUŻBY CELNE? Nie klikaj w link! To oszustwo

2021-04-19 10:51

Izba Administracji Skarbowej ostrzega przed kolejną odsłoną oszukańczych SMS-ów na temat zatrzymanej paczki. Tym razem oszuści piszą o zatrzymanej paczce przez służby celne. Jeżeli taki dostałeś nie klikaj w przesłany link! Możesz stracić wszystkie oszczędności. Wcześniej oszuści wysłali SMS-y z informacją o wstrzymanej wysyłce paczki z powodu niedopłaty niskiej kwoty.

Izba Administracji Skarbowej informuje o nowej odsłonie prób wyłudzenia dostępów do kont bankowych. Znane już SMS-y od rzekomych firm kurierskich z informacją o niskiej niedopłacie, brakującej do wysyłki paczki najwyraźniej nie przynoszą „zysków”. Oszuści posunęli się o krok dalej. Tym razem w fałszywych SMS-ach powołują się na służby celne!

Kwietniowa Rzeszowska Masa Krytyczna indywidualnie!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE NA FACEBOOKU!

Uwaga na fałszywe SMS-y, które sugerują, że nadawcą są „służby celne"

Jak czytamy w komunikacie Izby Administracji Skarbowej trzeba zwracać szczególna uwagę na podejrzane SMS-y! W tych nt. zatrzymanej paczki przez służby celne oszuści zawierają także link, do strony, dzięki której oszuści kradną dane do naszych kont bankowych.

Przykładowy fałszywy SMS: „Twoja paczka została zatrzymana przez służby celne: [ZŁOŚLIWY-LINK]."

IAS pisze również: Ostrzegamy: wiadomość zawiera link do strony, która ma na celu wyłudzenie środków pieniężnych. Nie należy otwierać linków z takiej wiadomości, ani na nią odpowiadać. Jeśli zainstalowałeś tę aplikację, jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem (z innego telefonu)!

Sonda
Czy pójdziesz na wybory na prezydenta Rzeszowa, 9 maja?