Ulica Wołyńska w Rzeszowie

i

Autor: UM Rzeszów prace drogowe w Rzeszowie

Inwestycje drogowe

Dodatkowe pieniądze na drogi w Rzeszowie. O które ulice chodzi?

2023-07-12 10:27

To kolejne inwestycje drogowe w stolicy Podkarpacia. Tym razem chodzi o połączenie ul. Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok oraz rozbudowę ul. Welca. Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta obie inwestycje otrzymały dodatkowe pieniądze.

Spis treści

  1. Fundusze na połączenie ul. Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok
  2. Rozbudowa ul. Welca

Fundusze na połączenie ul. Wołyńskiej z ul. Słoneczny Stok

Łącznik ulicy Wołyńskiej i Słoneczny Stok to nowa droga, która będzie miała ok. 700 metrów długości i 7 metrów szerokości. Znajdą się przy niej chodniki wraz ze ścieżką rowerową, a całość zostanie oświetlona. Zostanie też przy niej zbudowana kanalizacja deszczowa oraz zbiornik retencyjny. Do przetargu zgłosiły się 4 firmy, jednak ich oferty znacznie przekraczały zaplanowany budżet. Wszystkie wahały się w kwotach od ok. 14,5 do prawie 18 mln zł.

Taka sytuacja jest niestety w całym kraju. Aby rozstrzygnąć przetargi trzeba dokładać dodatkowe pieniądze – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Na tę budowę przeznaczono dodatkowe ok 6 mln złotych, które zapisano w Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta. Dzięki temu już niedługo będzie można rozstrzygnąć przetarg, podpisać umowę z wykonawcą i rozpocząć prace. Droga powstanie w ciągu 16 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Drogowcy ustawili znak, który ignorują kierowcy. Policjanci mają mandatowe żniwa

Rozbudowa ul. Welca

Kolejną drogową inwestycją w Rzeszowie jest rozbudowa ulicy Welca, która znajduje się na os. Staromieście. Przebudowa tyczy się odcinka od skrzyżowania z ul. Niecia w kierunku północnym i w przyszłości ma być dojazdem do przyszłego aquaparku. Całość będzie kosztowała blisko 3,7 mln złotych. Wykonawca położy nową nawierzchnię o szerokości 7 metrów, szeroki chodnik, obustronną ścieżkę rowerową a także zatoki autobusowe. Na wykonanie inwestycji wykonawca będzie miał 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

ZOBACZ: Łącznik S19 w gminie Boguchwała gotowy. Kosztował blisko 30 mln