Dobrze posiedzieć przy żubrze. A gdzie siada żubr? Wideo z Bieszczad zachwyciło internautów

i

Autor: Nadleśnictwo Baligród/Facebook

Dobrze posiedzieć przy żubrze. A gdzie siada żubr? Wideo z Bieszczad zachwyciło internautów

2020-08-14 10:07

Mówią, że dobrze posiedzieć przy żubrze. Tymczasem żubr z Bieszczad postanowił poleżeć przy fotopułapce. Nie wiadomo, czy wiedział, że jest nagrywany. Pewnym jest jednak, że filmik zachwyca!

Żubry w Bieszczadach jedzą niemal całą dobę

Żubry można spotkać między innymi na Podkarpaciu - konkretnie w Bieszczadach. Są naprawdę potężne - samce ważą średnio 700 kg i mierzą nawet 188 cm. Żywią się roślinami zielonymi, a urozmaicenie ich diety stanowią kora i pędy nektórych krzewów i drzew. Jedzenie zajmuje im sporo czasu, bo dorosły żubr zjada nawet 60 kg paszy na dobę. Specjaliści wyliczyli, że żerowanie może zająć tym zwierzętom nawet 80 procent czasu ich dziennej aktywności.

Jeden z mieszkańców Baligordu postanowił zrobić sobie kolację przy samej fotopułapce.

Kiedy ty siedzisz przy żubrze, żubr siada przy fotopułapce

"Bywa, że i dorodny żubr zalegnie przed fotopułapką..." - czytamy pod filmikiem z fotopułaki zamieszczonym na FP Nadleśnictwa Baligród.

Na nagraniu widać majestatycznego żubra, który zdaje się patrzeć prosto w oko kamery. Zwierzę leniwie przeżuwa kolację i zdaje się nie wiedzieć lub nie przejmować się tym, że jest nagrywane. Niewykluczone też, że uwieczniony żubr jest po prostu senny - filmik powstał po 3 nad ranem.

Co nocną porą "siedzi" w głowie żubra? Tego nie wie nikt. Jedno jest pewne - wideo zachwyciło internautów, którzy piszą między innymi:

"Piękny widok, widzieć jeszcze w tych czasach żubra"
"Potęga!"
"Piękny!"
"Ale byk!"
"Wspaniały"

Pływasz jak ryba w wodzie? Sprawdź, czy zdałbyś egzamin na ratownika wodnego! [QUIZ]

Pytanie 1 z 16
Skacząc do nieznanej wody, wybierasz skok

Zagroda dla żubrów w Mucznem

Dodajmy, że turyści w Bieszczadach mogą podziwiać żubry w Zagrodzie w Mucznem. Niedawno przyszli tam na świat nowi mieszkańcy i dostali już imiona. Więcej na ten temat pisaliśmy w artykule poniżej:

Potężny żubr wędrował po Podkarpaciu

W maju z kolei na Podkarpaciu głośno było o żubrze Pumigrancie, który niczym turysta wędrował po regionie Żubr trafił na wolność w 2017 roku i widać, że nie lubi grzać jednego miejsca. Był widywany na Ukrainie, po czym zawrócił w Bieszczady. Zimę spędził w Górach Słonnych i na pogórzu Przemyskim na terenie nadleśnictw Brzozów, Bircza i Krasiczyn, po czym przeszedł w okolice Pruchnika. Podobno kierował się w rejon Puszczy Solskiej.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Potężny żubr niczym turysta wędruje po Podkarpaciu. Czy dotrze do Rzeszowa?

Posłuchaj o lekach na kaszel suchy i mokry. Co warto zażyć? To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Strażacy wyciągnęli śmigłowiec, który runął do Wisły