Do strażaków ochotników z Podkarpacia, którzy walczyli z powodzią trafi ponad 4 mln zł!

2020-08-12 12:23 af
Do strażaków ochotników z Podkarpacia, którzy walczyli z powodzią trafi ponad 4 mln zł!
Autor: af

Ponad 4 mln złotych trafi do jednostek ochotniczej straży pożarnej na Podkarpaciu. Dzięki temu uda się uzupełnić sprzęt strażacki, który w czasie czerwcowych powodzi na Podkarpaciu, został utracony lub zniszczony.

Ponad 4 mln złotych trafi do jednostek ochotniczej straży pożarnej na Podkarpaciu. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Te zostaną przekazane w ramach tegorocznej edycji programu "Mały strażak 2020".

- To bardzo duża pomoc dla tych jednostek ochotniczej straży pożarnej, które na co dzień, a szczególnie podczas tegorocznej powodzi pomagali. Wsparcie jest duże dlatego sądzę, że te najpilniejsze potrzeby w zakresie ochrony indywidualnej strażaków jak również drobnego wyposażenia w sprzęt pożarniczy, który w czasie powodzi został zniszczony, uda się odkupić - mówi Andrzej Babiec, komendant podkarpackiej straży pożarnej.Powodzianom z naszego regionu pomagało 23 tysiące strażaków ochotników.

W ramach tegorocznej edycji programu „Mały strażak” pozytywnie rozpatrzonych zostanie prawie 300 wniosków.

Do strażaków ochotników z Podkarpacia trafi ponad 4 mln zł na nowy sprzęt

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.