Do kolejki gondolowej nad Soliną wsiądziemy jeszcze w tym roku. Jak idą prace?

2022-02-15 15:11

Do kolejki gondolowej nad Soliną wsiądziemy jeszcze w tym roku! Robotnicy uporali się już z potrzebnymi budynkami i oraz z niezbędnymi podporami na górnej stacji kolei, na której na turystów będzie jeszcze czekała ponad 50 metrowa wieża widokowa. Oprócz tego udało się już rozwiesić specjalne liny po których będą sunęły gondole.

Jezioro Solińskie oraz zapora ze względu na swój charakter – połączenie natury z techniką – przyciągają od lat wielu turystów. Jeszcze w tym roku wszyscy, którzy zdecydują się na mały wypad nad zalew będą mogli wsiąść do kolejki gondolowej nad Soliną. Robotnicy skończyli budować już potrzebne budynki. Udało się im również postawić niezbędne podpory na górnej stacji kolei, gdzie na wszystkich turystów wysiadających z gondoli będzie czekała ponad 50 metrowa wieża widokowa. Oprócz tego udało się już rozwiesić specjalne liny po których będą sunęły gondole. Warto też wspomnieć, ze przy zawieszaniu lin budowlańcom pomagał specjalny dron.

CZYTAJ TAKŻE: Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Aż 12 medali dla zawodników z Podkarpacia!

Spektakularne widoki na Bieszczady

Na półtorakilometrowej trasie przejazdu koleją gondolową, zaczynającej się od strony deptaka nad zaporą w stacji Plasza, aż do Góry Jawor będzie można oglądać spektakularne widoki na panoramę Bieszczad, w tym Jezioro Solińskie. Zgodnie z planem nowy ośrodek PKL nad Soliną dostępny będzie dla turystów już latem przyszłego roku.  Stanie się on interesującym pomysłem i możliwością spędzenia atrakcyjnie czasu w Bieszczadach. 

Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Rzeszowie