Spis treści
Nietypowa pozycja siedząca personelu pokładowego
Pamiętacie swoją ostatnią podróż samolotem? Zapewne towarzyszyły wam stewardesy i reszta personelu pokładowego. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego podczas siadania przyjmują oni dziwną pozycję? Zajmują miejsca na siedzeniach jedynie w kilku momentach podczas całej podróży. Podczas kołowania, startu i lądowania, a także w sytuacjach awaryjnyc.
Wspomniane momenty są dosyć niebezpieczne. Mogą wówczas wystąpić sytuacje awaryjne, na przykład prawdopodobne jest pojawienie się turbulencji. Lecąc samolotem, z pewnością zauważyliście, że personel pokładowy siedzi bardzo sztywno, trzymając dłonie pod udami. To celowe działanie.
Dlaczego stewardesy muszą trzymać ręce pod udami?
W zależności od linii lotniczych i obowiązujących w nich procedur, pozycja, jaką zobowiązany jest przyjąć personel pokładowy, może się różnić, jednak wszystkie one są do siebie bardzo podobne. Bardzo jednak różnią się od pozycji pasażerów. Jaki cel ma ta szczególna pozycja m.in. dla stewardes? Według założenia ma utrzymać ciało w określonej pozycji, aby w przypadku jakiejkolwiek awaryjnej sytuacji, było ono możliwie jak najmniej narażone na uszczerbek.
Wszyscy członkowie personelu pokładowego powinni siedzieć z szyją i plecami mocno opartymi o fotel. Ich stopy i kolana muszą być złączone. Dodatkowo, stopy powinny mocno opierać się o podłoże. Dłonie należy położyć pod udami lub na kolanach, a łokcie skierować do wewnątrz. To wszystko sprawia, że ruchy ciała ograniczone są do minimum. W sytuacji potencjalnego uderzenia, ryzyko wystąpienia obrażeń zdecydowanie się wówczas zmniejsza.
Źródło: Simpleflying.com
ZOBACZ: CHCIAŁ PRZEWIEŹĆ PRZEZ GRANICĘ 47 TYS. TABLETEK NA POTENCJĘ
Polecany artykuł: