88 derby Rzeszowa zbliżają się wielkimi krokami. Którędy kibice wejdą na stadion?

i

Autor: Polklinik/CC BY-SA 3.0/wikimedia.pl

Derby Rzeszowa. Którędy kibice wejdą na stadion?

2022-09-30 16:14

Ciśnienie rośnie z każdą godziną. Do starcia między Stalą Rzeszów, a Resovią zostało już naprawdę niewiele czasu. Faworytem są biało-niebiescy, którzy w tabeli znajdują się na wysokim, piątym miejscu. Resovia ma za sobą również dobry okres, bo po zmianie szkoleniowca w końcu odbiła się od dna tabeli. Początek spotkania w sobotę o 17:30 na stadionie przy Hetmańskiej.

Oby każdy był zadowolony po tym spotkaniu. Tak o nadchodzących derbach mówił szkoleniowiec Apklan Resovii, Mirosław Hajdo. Pod jego wodzą „Pasiaki” powoli odbijają się od dna pierwszoligowej tabeli, bo po dwóch spotkaniach, w których to 52-letni szkoleniowiec prowadził Resovię, rzeszowianie zremisowali na wyjeździe z Chrobrym Głogów, oraz zaliczyli pierwsze ligowe zwycięstwo z wysoko notowaną Puszczą Niepołomice. Teraz czas na najtrudniejszy sprawdzian.

– Zrobimy wszystko, by to było ciekawe widowisko. O to nam chodzi. A wynik? Pewnie wygra lepszy – mam taką nadzieję przynajmniej. Myślę, że będziemy się trzymać tego kierunku, który obraliśmy. Oby każdy był zadowolony po meczu – mówił Mirosław Hajdo.

Daniel Myśliwiec do spotkania z Resovią podchodzi jak do każdego innego ligowego meczu. Jego drużyna jest wyżej notowana od „Pasiaków”. Stal zajmuje aktualnie 5. miejsce w tabeli Fortuna 1 ligi. – Myślę, że jeżeli będziemy ten mecz traktować wyjątkowo to nagle dojdziemy do wniosku, że jakiś mecz jest dla nas ważny, a inny nie. To jest droga do utraty profesjonalizmu mówił na przedmeczowej konferencji szkoleniowiec biało-niebieskich.

Wyrok w głośnej sprawie rzeszowskiego lekarza Jacka Huka

Którędy na stadion?

Bramki będą otwarte od 15:30. Kibice Stali na trybunę wschodnią wejdą od strony Powstańców Warszawy. Rzecznik drużyny zapewnia, że nie będzie można przejść pomiędzy wschodnią, a zachodnią trybuną. 

Za to trybuna zachodnia będzie podzielona między kibiców Stali i Resovii, którzy będą rozdzieleni tzw. strefą buforową.

– Kibice Resovii zajmują sektor gości, oraz sektor przyległy do niego. Wchodzą kołowrotkami od strony MacDonalds’a, a kibice Stali, którzy zakupili wejściówkę na trybunę zachodnią wchodzą od strony LIDLA – dodaje rzecznik biało-niebieskich.